בשער: מסעדת רוזה מודיעין | צילום פרטי

כמו בניו יורק: העירייה תאפשר הרחבת של מתחמי פעילות המסעדות ובתי הקפה לישיבה באוויר הפתוח

בהתאם להנחייתו של ראש העיר, החלה העירייה לקדם צעדים לחיזוק העסקים המקומיים, זאת כשברקע, מתקיימים דיוני ממשלה באשר להנחיות המגבילות את ההתקהלות במסעדות ובבתי קפה.

ראש העיר, חיים ביבס, הציג ביום שלישי את הצעדים בהם מתכוונת לנקוט העירייה, ואשר נועדו לסייע לבעלי העסקים המקומיים. צעדים אלו מבוססים על "מודל ניו יורק", הפותח עבור העסקים את המרחב הציבורי עד כמה שניתן  ומאפשר מרווח נשימה לבעלי המסעדות ובתי הקפה תוך מזעור הנזקים הנגרמים בעקבות צמצום מקומות הישיבה, כפי שנדרשים לעשות על פי ההנחיות.


המשמעות היא, לאפשר שימוש באזורי החניה הצמודים למסעדות ובתי הקפה לטובת באי המקום. בעירייה מדגישים כי לא ייגבה תשלום נוסף מבעלי העסקים. עוד מציינים בעירייה, כי על בעל העסק לתאם את הרחבת שטחי הישיבה בחוץ עם מחלקת קידום רישוי עסקים  במייל -  [email protected].

 תוקף ההקלה הינו עד לתאריך 1.9.2020 כאשר בהתאם להתפתחות המשבר תוכל העירייה להאריך את תוקף ההקלה.


הקלה זו כוללת את כל המסעדות, בתי הקפה והעסקים הדומים במרכזים המסחריים, במע"ר, במרכז עינב, בקניון ובכל אזורי המסחר בעיר ולמעשה תאפשר לבעל העסק להרחיב את שטחי הישיבה בחוץ ובלבד שיעמוד בהנחיות התו הסגול ובמגבלות הדינאמיות לאותו יום.

בנוסף, הודיעו בעירייה כי החל מיום שלישי 21.7, לא תתקיים אכיפת חניה במע"ר - שדרות דם המכבים 71-22,  הקלה זו תימשך עד לתאריך 1.9.2020 בהתאם להתפתחות משבר הקורונה.


חיים ביבס, ראש העיר: "זוהי שעת חירום אמיתית עבור בעלי העסקים שלנו ואנו נדרשים למצוא פתרונות יצירתיים ככל הניתן למענם. פתרונות אשר מחד, עומדים בהנחיות הממשלה למען בריאות הציבור, ומאידך, מאפשרים אופק נשימה  לעסקים שיוכלו להמשיך בפעילותם מבלי לקרוס. בזכות השימוש במרחב הציבורי אנו נאפשר להם להמשיך להתקיים ואני קורא לתושבים לחזק אותם ולקנות קרוב לבית – כי יש כאן הכל. לצד החשיבות של סיוע לעסקים עדיים צריך להמשיך לפעול באופן אחראי על פי ההנחיות, כדי שנוכל להמשיך בשגרת החירום המורכבת ולא חלילה להידרדר להנחיות מחמירות יותר."