לפני כשבוע נפגש ראש העיר, חיים ביבס עם שר הכלכלה אלי כהן שהעניק לו תעודת הערכה על תרומת העירייה והעומד בראשה לטובת קידום הכלכלה והתעסוקה בעיר ולכבוד דירוגה של העיר במקום השני במדד עשיית עסקים ברשויות מקומיות בקרב הישובים בהם גרים בין 50 אלף תושבים ל-150 אלף תושבים.

בפגישה הודה השר כהן לביבס על פעילותו לטובת העסקים הקטנים בעיר ואף הזכיר את הביקור האחרון שלו במודיעין מכבים רעות, כאשר השניים הניחו את אבן הפינה להקמת המבנה החדש של חברת פלקס, הנמצאת לקראת מעבר לעיר וסיפר על התרשמותו מהגידול בעיר.

ביבס הודה לשר על התעודה וציין כי התפתחות הפארק הטכנולוגי נמצאת בשיאה וכי רק לפני מספר שבועות אישרה העירייה ורשות מקרקעי ישראל תכנית נוספת לשדרוג ופיתוח הפארק הטכנולוגי בסכום של כ-80 מיליון שקלים.

מדד עשיית עסקים ברשויות מקומיות, אותו הציג משרד הכלכלה, בודק עד כמה מדיניות הרשות תורמת לסביבה עסקית ידידותית לעסקים קטנים. המדד מדרג את 50 הרשויות עם מספר העסקים הרב ביותר לפי שלושה פרמטרים שנבדקו: שביעות רצון בעלי העסקים מהרשות, מדד סבסוד ארנונה ומדד נגישות המידע.

לפי תוצאות הסקר עולה כי מודיעין מכבים רעות דורגה במקום השני  בקרב הערים בסדר הגודל של 50 -150 אלף תושבים. 

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן: "מדד הרשויות המקומיות של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה נועד לעודד רשויות מקומיות להקל על עסקים קטנים ובינוניים במועד פתיחת העסק וכן בהתנהלות השוטפת מול הרשויות. העסקים הקטנים והבינוניים מהווים מנוע צמיחה משמעותי למשק הישראלי. הם אחראים לכ-50% מהתוצר העסקי ולכ-60% מהמועסקים במשק. פיתוח העסקים הקטנים הוא אינטרס ציבורי של כולנו".