מאת: רמי היפש

שנה אחרי הישיבה החגיגית הראשונה של מועצת העיר מודיעין החלו אתמול כמעט לראשונה לעוף ניצוצות בין הקואליציה לאופוזיציה. עד כה גם אם היו ויכוחים בין חברי 'מודיעין חופשית' לראש העיר חיים ביבס ולשאר חברי המועצה, הם היו בטונים נמוכים כחלק מהמשחק.

אבל אתמול לאחר שורה של הצעות לסדר הם כבר התגברו. אחרי כמה הצעות לסדר על ענייני תחבורה ציבורית בשבת. הראשונה של שחר מי און מ -'יש עתיד' )חבר קואליציה) והשנייה של גילעד ביהרי מ'מודיעין חופשית' על האוטובוסים בשבת ללא הגבלת גיל של מי און והוספת מוניות שירות בשבת של בהירי.

בתשובה להצעה לסדר הראשונה הבהיר ביבס כי העירייה מפעילה את השירות שלה עם ארגון 'שבוס', אך טען שהמדינה צריכה להביא את התקציב לשירות מסודר ובקשר להצעה השנייה, הוא מסר עם קריאות עידוד במליאה, שמוניות השירות הן עניין של משרד התחבורה – שעדיין לא השלים את המכרז בנושא.

האווירה התחממה כשאבי אלבז מ'מודיעין חופשית' העלה את ההצעה לסדר להחזיר את מי מודיעין לעירייה ולהוריד בכך, לטענתו, את מחירי המים. ביבס, יחד עם אלעד שמעונוביץ', ענו שהתעריף נקבע על ידי המדינה וכי איחוד התאגיד עם תאגידי מים אחרים כפי שנוסח בהצעת חוק שעדיין תקועה בכנסת, לא יוזיל את המחיר. "התאגיד עובד – נראה מה יעשו כל אלה שמתלוננים על מי מודיעין כשערים נוספות יתווספו אליו", אמר ביבס.

אבל האווירה החמה הגיעה לשיא בהצעה לסדר האחרונה, שהיתה אמורה להיות הפשוטה מכולן. גילעד ביהרי טען שצריך להגביה את מעברי החציה ליד בתי הספר. ביבס ענה שיש הגבהות וכי העירייה עובדת לפי הנהלים וקרא להצביע לפי ההצעה שלו שהדברים יימשכו לפי הנהלים. ביהרי התעצבן, וטען שההצבעה צריכה לפי הפרוצדורה להיות רק על ההצעה לסדר שלו – לקבל אותה או לא – אבל לא זכה להקשבה ואחרי שתי דקות, הוא ואלבז עזבו את ישיבת המועצה.

מה עם אגרת השמירה?

אלבז וביהרי החמיצו אחרי שעזבו עדכונים של ביבס על פתיחות עסקים מתוכננות בשדרה המרכזית בעיר וכן עדכון על אגרת השמירה. האגרה נמצאת בנפרד מהודעות הארנונה של העירייה ובגלל שהמדינה שוב הולכת לבחירות, על המועצה לאשר את הארכת האגרה לחצי שנה. במהלך הזמן הזה העירייה תגבש דרך להכניס את אגרת השמירה לארנונה ב-2021 כפי שנעשה ברשויות מקומיות אחרות וכפי שהחוק מורה.

לפני ההצעות לסדר היו גם כמה טקסים חגיגיים. רמי כהן, יו"ר סיירת ההורים סיים את תפקידו – אף שהוא נשאר כסייר נאמן וזכה לתשורות ולתשואות על פועלו מביבס וכן מאילן בן סעדון, סגן ראש העיר שהעלה על נס את תפקוד הסיירת: "זה לא רק להחזיר נערים הביתה. זה גם להיות אוזן קשבת לטענות על ביריונות וקשיים חברתיים והסיירת עושה עבודת קודש", אמר בן סעדון.

העירייה גם נפרדה  מחנן דנציגר, מנהל מחלקת הספורט בעירייה ב-15 השנים האחרונות שעובר לנהל את מחלקת הספורט בעיריית פתח תקוה.