מאת: רמי היפש | בשער: צילום מסך מפייסבוק

ישיבת המועצה החודשית התקיימה הפעם באולם הכניסה לעירייה, עקב הקורונה והצורך לשמור על ריחוק. בלובי הוצבו שולחנות קטנים עם כיסא אחד וחברי המועצה סודרו לפי המקום שבו הם יושבים בישיבות הרגילות. בסך הכל הקורונה והתחייבויות נוספות הובילו לכך שרק 13 חברי מועצה מתוך 19 נכחו במקום. אילן בן סעדון היה לפני הישיבה באולם, אבל הלך בשל התחייבויות קודמות. ברוך בוכניק, אלעד שמעונוביץ', עדי בן אברהם, הילה בן אליעזר וגבי אדרי נעדרו אף הם.

ישיבת מועצה בצל הקורונה

בישיבה עצמה עדכן ביבס על הגל השני של הקורונה שיוצר בעיות במדינה ובעיר, בעיקר בנוגע לשנת הלימודים הבאה. במודיעין מתארגנים כך שהגנים וכיתות א'-ד' ילמדו בכיתות בקפסולות. כיתות ה'-ו' ייאלצו לאלתר גם לימודי זום והכיתות הגבוהות יותר מ-ז' ומעלה יצטרכו ללמוד במשמרות. "אחרת תהיה בעיה לפתוח את השנה", כדברי ביבס.


באופן מפתיע, הצעה אחת לסדר היום התקבלה. מדובר למעשה בשתי הצעות – של איתי אלמוג בר מסיעת 'מודיעין חופשית' ושל שחר מי און מ'יש עתיד', אותן ביבס ביקש לאחד לאחת כי הן עסקו באותו נושא. השניים הציעו ללכת בעקבות עיריית תל אביב-יפו ולהקים מאגר של משפחות חד-מיניות שמוכנות להירשם כמשפחות ולא כמשק בית יחידני. מרשם של זוגות ידועים בציבור יאפשר לזוגות שלא יכולים או לא מעונינים להתחתן ברבנות לחתום על תצהיר בפני עו״ד על כך שהם ידועים בציבור ומנהלים משק בית משותף ולקבל את הזכויות שיש לזוגות נשואים. 


ביבס הציע לקבל את ההצעה, רק הבהיר שהדבר יוריד מההנחות שקיבלו עד עכשיו אנשים ונשים שהגדירו את עצמם כהורים יחידניים וכעת יוכרו כמשפחה והשניים אמרו שהדבר מקובל עליהם. 11 חברי מועצה הצביעו בעד, כולל מויש לוי ועמיחי זליג חובשי הכיפה. עמיעד טאוב וכץ רפפורט מהבית היהודי נמנעו.

גלעד ביהרי העלה הצעה לסדר היום שנגעה לבעיות בקליטה הסלולרית במודיעין. ביבס הציע לו להצטרף לצוות הבודק את העניין ומצא זמן לכמה מילים טובות על אחד מיריביו הפוליטיים לשעבר, אלכס וינרב: "וינרב צדק. הוא אמר שעדיף הרבה אנטנות קטנות, דבר שמוריד את הקרינה".

טאוב העלה הצעה נוספת הנוגעת לאופניים חשמליים והוסכם שהעירייה תגביר את ההסברה בבתי הספר בנוגע לכללי הזהירות שחלים על הכלים האלה.

מריבה על האולפנה והתיכון

לאחר שהישיבה ננעלה, תוך הבטחה שהנוכחים ייפגשו שוב בלובי באוגוסט, חלה תקרית קלה. שני הורים, בהם אמציה דויטש, ראש הנהגת ההורים במודיעין עד לפני כמה חודשים, פנו לביבס בסוגיית רישום הבנות לתיכונים הדתיים. חלק מההורים של תלמידות דתיות שעולות לכיתה ז' מעוניינים לרשום את הילדות לתיכון אמי"ת בנות, שם יש מקום לפתיחת שלוש כיתות ז' בשנה הקרובה, אך מספר הנרשמות מתאים ליותר מארבע כיתות. בעירייה מסרבים לכך ודורשים שהבנות שלא יתקבלו לתיכון ילמדו באולפנה העירונית.

ההורים לא מוכנים לכך וטוענים שיש בידם אישור מתיכון אמי"ת שהוא מוכן לפתיחת כיתה נוספת. זאת היתה הבקשה, אבל הדיון בין הצדדים היה מהיר וכעוס, בעיקר מצדו של ביבס שפוצץ את הדיון הקצר והאשים את דויטש בליבוי יצרים.