מאת: רמי היפש

עדי מן ועמיעד טאוב היו החלוצים. הם היו היחידים שהתייצבו בשעה היעודה בישיבת המועצה החודשית, כעבור עשר דקות כבר היה המקום כמעט מלא, מה שאיפשר לחיים ביבס לפתוח ישיבה שהתנהלה במהירות – ככה זה כשחלק מחברי המועצה צריכים למהר לאירוע סוף השנה בתיכון מו"ר.

גם כך היו מאחרים. שחר מי און הגיעו לקראת סוף הישיבה מאירוע של איל"ן ואילן בן סעדון חזר אף הוא מאירוע אחר – והם לא הפסידו הרבה כי הישיבה הפעם היתה עניינית, בלי צעקות או הסחות דעת, גם לא מצדה של גפן, התינוקת של חברת המועצה נגה כץ רפפורט.

ראש העיר, חיים ביבס פתח בעדכונים, חלקם חדשותיים. לדבריו, השריפה לפני שבועיים ביער בן שמן שהתחילה ליד בית העלמין וגרמה לשריפת רוב הבתים ביישוב מבוא מודיעים נבעה מהצתה: "תוך שעה מרגע שהתחילה השריפה עד  שהיא הגיעה ליישוב וסטייה של הרוח יכלה להביא אותה למודיעין", אמר ביבס.

העדכון השני היה על האפשרות להטיל מס רובע על מכבים רעות במקום היטל השמירה שהתושבים משלמים. כאן היה דיון קטן בין ביבס לאבי אלבז, שהציע, כצפוי, שהדבר יילקח משירותי הדת ואת האפשרות שבמקום בלניות שהן עובדות עירייה יועסקו במקומן בנות שירות.

אולי כדי לקצר את הזמן, ההצעות לסדר היום של מודיעין חופשית היו מטעמם של איתי אלמוג בר וגילעד ביהרי. ההצעה לסדר הראשונה עסקה בהצללת גני משחקים, גגות סולאריים בבית ספר ובבתים פרטיים.

ביבס ציין שנעשית עבודה של כמה שנים בהצללת גני שעשועים ובנטיעת עצים להצללה טבעית אך זה אורך זמן וכי בנוגע לגגות עם לוחות סולאריים, בחלק מבתי הספר זה קיים. הוא גם הציע לאלמוג בר שלא להכניס כמה נושאים בהצעה אחת לסדר היום, בגלל שהמועצה תדחה את ההצעה, אף שחלק מהדברים שהוא מציג הם טובים. אלמוג בר שאל האם אפשר להצביע על כל סעיף בנפרד, אך נאמר לו שאי אפשר לפי חוקי הרשויות וההצעה נדחתה.

ההצעה השנייה לסדר נגעה לכיכר שנמצאת ליד תחנת פז במרכז עינב שעוטפת מה שנחשב מקום קבורה קדום. ביהרי טען שמדובר בכיכר מסוכנת ושיש להזיז את הקבר או למנוע פנייה שמאלה בכיכר. ביבס שאל כמה תאונות היו בכיכר הזאת. ביהרי ענה שלא היו תאונות, אבל עדיף לפעול לפני שתהיה תאונה.

ביבס הקריא בפניו את תשובת מהנדס העיר, צחי כץ, שהיתה שהכיכר קיימת כבר 15 שנה והיא הוקמה בשל האילוצים הדתיים וכי הוקמה צמחייה כדי שנהגים יאטו בכניסה לכיכר וכן תמרורים שמזהירים את הנהגים. לטענת המהנדס, איסור פנייה שמאלה רק יזיק שכן יש חשש שנהגים לא יצייתו לתמרור הזה.

הזמן שנותר עד לסיום היה זמנו של דובר העירייה, אייל מלול, שהציג את אפליקצית התחבורה הציבורית שבה יש אפשרות להתעדכן בזמן אמת על הגעת אוטובוסים לתחנות ואפשרות שליחה של טענה למוקד התחבורה העירוני. ביהרי ניצל את המצגת ואמר שצריך לעדכן את האפליקציה כדי שתהיה יותר מושכת לשימוש. יכול להיות שזה יהיה בעתיד – אולי גם בעתיד האוטובוסים בעיר, נושא כאוב במודיעין, יגיעו בזמן ולא ידלגו על תחנות.