צילום בשער: ישיבת מועצה, ארכיון מודיעינט

מאת: רמי היפש

אלכס וינרב, סגן ראש העיר לשעבר וחבר המועצה לשעבר, מנסה כבר כמה שנים להוביל לקריאת הרחובות בשכונת מורשת החדשה,  בשמות על פי היסטוריית המכבים. הוא העלה זאת בפני התקשורת ובפני חברי המועצה וגם שלח מדי פעם מכתבים לחברי המועצה בנוגע לכך.

ביום רביעי זכה וינרב, שנכח ביציע, לרוח גבית כאשר לקראת סוף הישיבה הועלה נושא השמות בשכונת מורשת. שני חברי האופוזיציה – אבי אלבז וברוך בוחניק התחילו לשאול מדוע השכונה לא קיבלה שמות היסטוריים הקשורים למורשת המכבים.

ראש העיר חיים ביבס היה משועשע בתחילה וסרקסטי וענה : "יש כבר רחובות בעיר עם שמות היסטוריים. יש שדרת המכבים במכבים, יש את דם המכבים. נגמרו השמות, מה נקרא, רחוב הלביבה, הסביבון, הסופגנייה".

בדיחות הדעת המשיכה כשאלבז טען שהוא לא הוזמן לישיבת ועדת השמות . אלעד שמעונוביץ', ראש הוועדה טען שכל חברי המועצה הוזמנו ושהישיבות היו ארוכות. אלבז אמר שהוא יגיע לישיבה הבאה. שמעונוביץ' ושמעון גואטה גיחכו. גואטה גם נזכר בכך שסגן ראש העיר, אילן בן סעדון מזמין את כולם לישיבת ועדת הרווחה : "הבת שלי בת ה-12 קיבלה וואטסאפ מבן סעדון שמזמין אותה לישיבה". בן סעדון מיד הגיב: "אני מזמין את כל תושבי העיר וגם מעביר את זה חי בפייסבוק".

הדיון על השמות המשיך כשביבס מסר כי שמו של רחוב ניל"י ישונה לרחוב שרה אהרונסון. לקריאת ביניים על רחוב שרה נתניהו הוא הגיב : "כמו כן רחוב משה שרת יהיה רחוב בנימין נתניהו. ככל שיכו אותו כן ירבה ויפרץ, עוד נגיע ל-40 מנדטים".

רוח הבחירות כמעט ולא הורגשה, אבי אלבז היה היחיד שעוד ניסה להפיח רוח קרב. ההצעות שלו לסדר היום ניסו לגעת בנושאים הקרובים אליו – מאבק ב"הדתה" הקיימת לטענתו במודיעין- הוא הציע לבטל את מדורות ל"ג בעומר לטובת משהו פחות דליק כמו פיקניק קהילתי ודיבר על מיסיונרים חרדיים שמסכנים את בני הנוער בעיר. שתי ההצעות נדחו כשביבס מציין שגם חלוקת הפליירים של תנועת מודיעין חופשית של אלבז ליד בתי ספר תיכוניים יכולה להיחשב פעילות מסיונרית. "אתה משווה?" הזדעק האחרון.