מאת: רמי היפש

זאת היתה ירידת מתח משמעותית מהחודש שעבר. בינואר היתה נוכחות כמעט מלאה של חברי מועצה (למעט אילן בן סעדון) בישיבה שעסקה באישור חוקי העזר העירוניים בנושא פתיחת מרכולים בשבתות. גם היציע היה מלא במתעניינים.

עבר חודש ובישיבת פברואר נעדרו שישה חברי מועצה – דן ליכטמן, בוריס פרלמן, ג'וני קליין, אייל הנדלר, מירב פלג ושרון מעוז שחגג יום הולדת. היציע היה כמעט ריק ובשטח היתה אווירה של סוף עונה – החברים כבר רואים את סוף הקדנציה ועדיין לא התחילו לחמם מנועים לקראת מערכת הבחירות.

כך קרה שישיבה שנמשכה לפני חודש שעתיים וחצי הסתיימה הפעם בתוך 45 דקות. היו שלוש הצעות לסדר של חברי האופוזיציה. ההצעה של ברוך בוכניק היתה קצרה ועסקה בבעיות האקוסטיקה בבריכה העירונית אחרי הקירוי שלה, קירוי שהגיע אחרי עבודת שטח שלו ושל מעוז. בוכניק ביקש שהעניין ייבדק. "תגידו לי כשיהיו תשובות בישיבה הבאה". אחרי שסמנכ"ל העירייה, גיא עידו סימן לשני חודשים, הוסכם שבעוד חודשיים יועברו מסקנות הבדיקה.

החלק המרכזי בישיבה הקצרה היה שייך לשתי ההצעות לסדר של אבי אלבז: הראשונה עסקה בנושא שקיפות באתר העירייה והעברת ישיבות מועצה בשידור ישיר. ראש העיר, חיים ביבס, ענה שמודיעין קיבלה ציון 96 במדד השקיפות ורק תל אביב מקדימה אותה בכל הקשור לבהירות הדברים באינטרנט "אם היה לי חצי מהתקציב של תל אביב על ארנונה הייתי עושה עוד יותר דברים", אמר ביבס.

ההצעה  השנייה של אלבז היתה סוערת יותר, היא עסקה בדרישה שלו למנות רב ראשי אחד לעיר ולבטל את המעמד של יעקב צ'יקוטאי כרב רובע מכבים רעות. ביבס ענה לו שאולי כדאי לבטל את רובע מכבים רעות כי זאת הירושה שהעירייה קיבלה ושהעירייה השקיעה 100 מיליון שקלים במכבים ורעות בשנים האחרונות.

במהלך ההצעה לסדר, העלה אלבז את העובדה שצ'יקוטאי חתום על מכתב יחד עם כמה עשרות רבנים שתומך ברב העיר צפת, שמואל אליהו, בהתבטאויות שלו נגד הרמטכ"ל. "אני חושב שזה לא ראוי שרב שמייצג עיר שמדורגת ראשונה בשיעורי הגיוס, מתבטא כך", אמר אלבז ועל הנושא הזה הוא זכה להסכמה מצד היושבים ומביבס שאמר בדברי הסיכום שלו שהוא קרא אליו ביום שלישי את הרב צ'יקוטאי והביע בפניו את מחאתו על החתימה על המכתב. "הבהרתי לו שבפעם הבאה התגובה שלי תהיה יותר פומבית", אמר ביבס. ההצעה, בכל מקרה, נדחתה.

לאחר מכן אושרו התב"רים. אלבז התרעם על הסכום שיוקדש להקמת כיתות בישיבה ובהרחבת בתי הכנסת בכרמים והתווכח עם מנכ"ל העירייה יורם כרמון ועם ביבס, שבמעבר אלגנטי סיים את הישיבה עם כמה דברי פרשנות על פרשת משפטים שהובילו את בוכניק להצעה אחרת "אני חושב שאביא ממרוקו גלביות ואלביש אותך כמו הבאבא סאלי. פירושים אתה כבר יודע להעניק".