מאת: רמי היפש | צילומי ארכיון: מודיעינט, ארמונד אזולאי

מבחינת זמנים זו היתה ישיבה קצרה מאוד. חבר המועצה, עמיחי זליג, הגיע לישיבה כשהוא מחשב כבר את הנסיעה למשחק של מכבי תל אביב. הוא היה מוכן לצאת מוקדם, אבל הבטיח שיספיק בגלל שלא האמין שהישיבה תהיה ארוכה וסוערת.

לגבי הזמן הוא צדק. עוד לפני שמונה בערב כולם היו בחוץ. לגבי התחזית השנייה הוא קצת טעה שכן הרבה אמוציות עלו במהלך הישיבה – וגם לא מעט תמרונים פוליטיים עירוניים.

חברי סיעת 'מודיעין חופשית', היחידה שנמצאת באופוזיציה, הכינו ארבע הצעות לסדר היום. הראשונה על הקמת ועדת שירותים לתושבים, השנייה בנושא מינימום התייצבות לוועדות רשות, השלישית בנוגע למפקח אקולוגי והרביעית לגבי החניה בשדרות יאיר פרג.

אלא שהתברר להם שברוך בוכניק ואילן בן סעדון מגישים אף הם הצעות לסדר היום. הראשון על שירותים לתושבים והשני על ועדות רשות וכך שתי הצעות לסדר שלהם נדחו בנימוקים פרוצודורליים. במילים אחרות - תרגיל פוליטי. 

האמת, הקואליציה לא הסתירה את התרגיל. כשהגיע זמן ההצעות לסדר גילעד ביהרי התקשה לשמור על קור רוח וטען שמדובר בהעתקה ובתרגיל – מה שגרר בתחילה עימות סוער עם ראש העיר חיים ביבס ובהמשך קרב צעקות עם בן סעדון. סגן ראש העיר לא אהב את הטענה שהוא העתיק את ההצעה לסדר היום ושהוא בובה על חוט והגיב בחריפות כשהוא צועק נגד ביהרי על כך שהוא הצביע נגד נגישות לנכים במקווה. ביהרי הכחיש, והאמת שהוא צדק, שכן הוא הצביע לפני שנה בעד הנגישות ואילו אבי אלבז נמנע ולאחר מכן ביקש לשנות בפרוטוקול את הצבעתו.

לגבי ההצעות עצמן. אלבז הציע להקים ועדה שתבחן שירותים לתושבים בנוגע למשל למוקד העירוני ותהה מדוע בוכניק מעלה אותה הצעה. בוכניק היה מספיק הוגן כדי להודות שמדובר בתרגיל של הקואליציה והסביר לאלבז בכעס: "אני הייתי שבע שנים באופוזיציה, הגשתי הצעות לסדר היום, אבל הייתי נפגש עם מנהלי מחלקות ועם מחזיקי התיק כדי לקבל תשובות לפני ההצעות לסדר". לדברי בוכניק הוא מקדם דברים שקשורים למוקד העירוני כולל קבוצת וואטסאפ ואפשרות לראות אם התקבלה פנייה. ההצעה לסדר היום של בוכניק התקבלה ושל אלבז ירדה מהפרק.

ביהרי טען שחלק מוועדות הרשות שהקימה המועצה לא התכנסו בצורה מספקת וכי צריך לקבל דין וחשבון על כך ממחזיקי התיקים – ונענה בשלילה אחרי העימותים. בן סעדון, שהתנצל על התפרצותו הקודמת, דיבר על כך שראשי הוועדות צריכים לדווח על חברי ועדה שלא מגיעים לכמה ישיבות רצופות כדי שאלה יוחלפו באחרים. הצעתו זו התקבלה – גם חברי מודיעין חופשית הצביעו בעדה.

ההצעות לסדר היו ליבת הישיבה. בפתיחת הישיבה דחה ביבס את בקשתו של שחר מי און לשנות את הצבעתו עם האופוזיציה בישיבה לפני חודש כיוון שהוא לא ביקש זאת בזמן, אך הבטיח שישנה את מקומו של מי און שיושב ליד אלבז.