צילום: ארכיון מודיעין נט

במהלך שתי ישיבות המועצה הקודמות נחתך מספר חברות המועצה בחצי. עדי בן אברהם נפרדה ועברה לכפר תבור ועדי מן התפטרה ממועצת העיר.  המועצה נותרה עם שתי חברות מועצה בלבד מתוך 19 - נגה כץ רפפורט והילה בן אליעזר כשומרות הגחלת הנשית.

בישיבת המועצה שהתקיימה ביום שלישי ( 5.10), הועברו התיקים של עדי מן לידיו של אור גרינפלד שהחליף אותה בקואליציה מטעם 'שחר עושים חינוך'. אחד התיקים אותם קיבל לידיו גרינפלד, הוא תיק השוויון המגדרי, שבדרך כלל החזיקו בו חברות מועצה. "אני חושב שאוכל לעשות את העבודה. זה תיק לשוויון" אמר גרינפלד, שבין השאר קיבל גם את תיק העסקים הקטנים. "גם ח"כ עודד פורר היה יו"ר מעמד האישה בכנסת הקודמת וראו שהוא ניסה לקדם את העניין".

בתחום ההצעות לסדר היום, היתה הצעה אחת שנפלה גם בשל העובדה שאילן בן סעדון, שיזם אותה נעדר מהישיבה. הצעה שעוררה דיון מהותי יותר נגעה לעניין שנת השמיטה, אשר חלה השנה, תשפ"ב, עיריית מודיעין מקפידה שלא לשתול עצים בשנת שמיטה ואיתי אלמוג בר מ'מודיעין חופשית' העלה שאלה מדוע העירייה לא שותלת עצי נוי, אותם ניתן לשתול (בשנת שמיטה לא שותלים עצי פרי), בעיקר כשהעיר נמצאת בתנופת בנייה בשכונות נופים ומורשת.

ראש העיר, חיים ביבס, ענה שבמודיעין, מאז שהוקמה מקפידים שלא לשתול עצים בשנת שמיטה, אך הטעים כי נטעו הרבה עצים עד ראש השנה. ביבס הוסיף שגומות השתילה בשכונות שנבנות הוחכרו לערבי כדי שיהיה אפשר בעת הצורך לשתול עצים השנה. לשאלת האופוזיציה מדוע זה לא נעשה גם בשכונות הוותיקות, ענה ביבס שמדובר בתוכנית רב שנתית עד 2023. ההצעה לסדר הוסרה, כשלמודיעין חופשית מצטרף גם שחר מי-און שנהנה מחופש הצבעה בנושאי דת.

מי-און, שאיחר לישיבה, העלה גם הוא הצעה לסדר בנושא דתי - דרישה להימנע משחיטת תרנגולים לאחר טקסי כפרות. ההצעה נדחתה מפני שביבס הגדיר אותה כתיאורטית מדי, שכן הנוהג לא קיים במודיעין.

נושא נוסף שהסעיר את גלעד ביהרי נגע לקבוצת הנשים של עירוני מודיעין בכדורגל. בהירי טען שהקבוצה, שהיתה אמורה לשחק בליגת העל, אבל לא נרשמה לליגה הבכירה מחוסר תקציב, התפרקה למעשה ולא מופיעה באתר ההתאחדות לכדורגל. ביבס העביר את תגובתו של סגן ראש העיר, אלי סבח שהוא גם יו"ר עירוני מודיעין, שטען שלא היו מספיק שחקניות לשחק בקבוצה ושהבעיה התקציבית של כדורגל הנשים היא ארצית וסובלות ממנה קבוצות רבות.

במהלך הישיבה העיר אבי אלבז, שזכה לברכות אחרי שהחלים באחרונה מקורונה קלה (חוסן פעמיים ולא הספיק את הפעם השלישית), שהוא לא הצליח להיפגש עם גזבר העירייה יניב עמוס ורק אחרי שהגיש שאילתה בעניין סודרה לו פגישה אבל "היא תהיה אחרי שהתקציב נקבע ולא אוכל לשנות כלום".

ביבס שאל את עמוס לגבי הטענה של אלבז, ואחרי שגזבר העירייה מסר תגובה מעומעמת על החגים, נזף בו: "לא יכול להיות שלא נפגשים עם חברי מועצה שרוצים לדבר על התקציב. זה לא מקובל עלי".