צילום: מודיעין נט

זאת מערכת הבחירות הרביעית שבאה על המדינה בתוך שנתיים. בפעמיים הראשונות מערכת הבחירות נכחה בישיבות המועצה של עיריית מודיעין מכבים רעות כשאנשי הליכוד, כמו ראש העיר חיים ביבס וראש הסניף המקומי שמעון גואטה, היו מתווכחים עם אנשי המועצה המזוהים עם המפלגות האחרות. הפעם זה לא קרה, כנראה בשל העייפות מהמערכות השונות וגם הקורונה שנמצאת במרכז העניינים. מודיעין כתומה נכון להיום לפי מודל רמזור הקורונה.

בתדרוך הקורונה בתחילת הישיבה מסר ביבס דיווח על תושב מודיעין המתגורר בבית האבות שהלך לעולמו מהנגיף וניסה לשמור על אופטימיות, בעיקר בשל נתוני החיסון במודיעין שבה אחוזים גבוהים מבני 55 ומעלה כבר התחסנו נגד הנגיף. "ההיענות במודיעין מכבים-רעות גדולה וקופות החולים עשו עבודה מצוינת", אמר ראש העיר והביע תקווה שמערכת החינוך תיפתח בשבוע הבא.


חבר המועצה, עמיחי זליג, העלה בקריאת ביניים מצוקה שיש לחלק מההורים לגבי סייעות בגנים שלא התחסנו, בעיקר אלה המגיעות מערים אחרות. נתונים שאישרה בתיה שוכן אורבך, ראש מינהל החינוך בעיר. "אם זה כך אז שהסייעות לא יגיעו לעבודה", הגיב ביבס בתקיפות. "לא נפתח גן שבו תהיה סייעת שלא התחסנה. אם יגיע לחץ מההורים אז הן יתחסנו".


שלוש הצעות לסדר היום הוגשו למועצה:

הראשונה, של איתי אלמוג בר, עסקה בהקמת תחנות ניטור זיהום אוויר בעיר, בעיקר בשל הבנייה והנגישות למפעלים בעייתיים כמו זה של נשר ברמלה. ביבס השיב שיש תחנת ניטור אחת על פי הוראות המשרד להגנת הסביבה ועד שלא תהיה הנחיה אחרת, היא תספיק לעיר.

שתי ההצעות לסדר הנוספות היו של אבי אלבז. בראשונה הוא ביקש להפוך את הגבעות הדרומיות של מודיעין לפארק לאומי. ביבס ענה שאין זה בסמכות העירייה וחוץ מזה טען שהמועצה כבר החליטה שלא תהיה בנייה בגבעות הדרומיות ושעדיף במקרה הזה שלא להתייחס לעניין.

ההצעה לסדר השלישית היתה שהעירייה תקבע חוק עזר עירוני שיגביל שימוש בשקיות ניילון ויעודד לעבור לאריזות רב פעמיות – גם ההצעה הזאת נדחתה, או יותר נכון- ביבס ביקש שההצבעה תהיה האם להמשיך במדיניות הנוכחית של העירייה שפועלת לתעדוף של שקיות רב פעמיות.

לפני כמה חודשים דנה העירייה בדו"ח מבקר העירייה, אריק משיח, שהחלק המרכזי בו היה ההשתלטות של תושבים, בעיקר במכבים, על שטחים ציבוריים שהיו אמורים להיות ריקים ונועדו למעבר של רכבי הצלה. העירייה מינתה ועדה בראשות המנכ"ל, יורם כרמון, שהגישה את המלצותיה. אבי אלבז, יו"ר ועדת הביקורת, ביקש לקבל דיווח שוטף על יישום הדו"ח והצליח לעורר את זעמו של כרמון: "המועצה דנה בעניין בתחילת פברואר ואתה רוצה דו"ח בסוף פברואר". ההצעה של אלבז אמנם נדחתה, אבל ביבס ביקש מכרמון להביא עדכון אחת לחצי שנה בנושא.

בזמן שנותר הכירו חברי המועצה את ירדן סלע, יו"ר מועצת התלמידים החדשה והתפזרו כדי שיוכלו לדבר שוב על פוליטיקה. שחר מי און שעבר מ'יש עתיד' ל'תקווה חדשה' תיאם עמדות עם אלעד שמעונוביץ', שהמפלגה החדשה פנתה אליו לעזרה בסניף המקומי וביבס ניבא שהליכוד יקבלו יותר מנדטים ממה שהסקרים מראים כרגע.