צילום: מודיעין נט

בישראל אוהבים פוליטיקה, גם אם היא מקומית. ישיבת מועצת העיר ביום רביעי היתה רגועה ברובה והתעוררה לחיים בדקות האחרונות, כשחיים ביבס, כבדרך אגב, העלה נושא אחרון לסדר היום – משנה לראש העיר.

ראש העיר, במסגרת ההסכם הקואליציוני, העניק בין השאר תפקיד של משנה לראש העיר ברוטציה לעמיעד טאוב מהבית היהודי ולאלעד שמעונוביץ' מסיעת הדור הבא. טאוב מכהן בתפקיד ושמעונוביץ' אמור לקבל את התואר במאי 2021. אלא שביבס טען כי החליט לאחר בקשתו של טאוב לכהן קדנציה שלמה בתפקיד המשנה, להעניק לו את מבוקשו ולמנות את שמעונוביץ' לאלתר למשנה שני.

שני התפקידים הם תארים רשמיים ללא שכר וללא לשכות. אבל העמימות שלוותה את הגשתן העירה את עדי מן ועמיחי זליג מסיעת יחד שבלי ראש הסיעה סגן ראש העיר מויש לוי,  שנעדר מהישיבה, החליטו לבקר את המהלך והתווכחו עליו עד שלא הבחינו שכבר נערכה הצבעה בעניין והמשנים אושרו. "אנחנו לא מתנגדים לאלעד או לעמיעד, זה לא עניין אישי, אבל למה התפקיד הזה נחוץ?", אמרו השניים בסיום הישיבה.

את הישיבה פתחה פרידה מסגן ניצב אלעד קליין, מפקד תחנת משטרת מודיעין, שעוזב את התפקיד לאחר ארבע שנים לטובת תפקיד אחר במרחב השפלה ובמקומו ימונה סגן ניצב רונן נגר. קליין, שהיה מפקד התחנה הראשון בעיר במבנה הקבע שנחנך השנה, קיבל חנוכייה לפרידה ומילים חמות מראש העיר וסגנו אילן בן סעדון ולא שכח לציין את העבודה הטובה שהיתה לו עם אנשי העיר והגיבוי שהעניקו לו.

מימין: סנ"צ רונן נגר, ראש העיר חיים ביבס, סנ"צ אלעד קליין | צילום דוברות המשטרה

לאחר הפרידה, הוקדש זמן ניכר לעדכונים של ביבס על מצב הקורונה בעיר. מודיעין קיוותה עד לפני שבועיים להיכלל ברשימת הערים הירוקות אבל כעת היא מוגדרת עיר צהובה -  "על גבול הירוקה", כהגדרת ביבס. 114 חולים יש בעיר (נכון ל- 7.9.20), קשיש בן 91 ששהה בבית אבות מחוץ לעיר, אבל היה קודם תושב העיר, הוא הנפטר הראשון ממודיעין מכבים רעות. מבין החולים יש חולה אחד במצב קשה אך יציב.

ביבס עדכן גם שמערכת המידע על חולי הקורונה בעיר, שהוכנה כמסקנות מהגל הראשון, תתחיל לפעול השבוע. הוא גם הזכיר סקר בנושא הקורונה שערכה העירייה וזכה ליותר מ-5,000 תשובות שבו  87% מהמשיבים טענו כי העירייה עשתה עבודה נאמנה בעיר.

שני מינויים חדשים הוזכרו בישיבה - עדי דויטש, שמונה למנהל מחלקת הספורט במודיעין במקום חנן דנציגר שעבר לניהול מחלקת הספורט בעיריית פתח תקוה וזאב גבאי שיחליף את דנה חפץ טוכלר בתפקיד היועץ המשפטי. גבאי מגיע מעיריית ירושלים שם כיהן כאחד מסגני היועץ המשפטי וכאחראי על מחלקת ייעוץ וחקיקה. הוא יתחיל את עבודתו לאחר החגים.

במהלך השאילתות וההצעות לסדר התנהל הוויכוח הרגיל בין ביבס לראש האופוזיציה, אבי אלבז - ביבס התייחס לשאילתה של אלבז על תוואי כביש 3 החדש וטען שמדובר בפייק ניוז כי אלבז טען בתחילה שהוא אמור היה לעבור ביאיר פרג, הכביש הראשי המוביל למכבים. "יש תוואי שאמור לעבור מלטרון, דרך מבוא חורון לכיוון בית סירא ומכבים, אבל זה יקרה בעוד חמש-עשר שנים. אולי אני אהיה לגזור את הסרט", אמר ביבס.

בהצעות לסדר התקיימה כמעט אידיליה. ברוך בוכניק, שהתרעם בישיבה הקודמת על הממצאים בדו"ח המבקר לפיהם חלק מהבתים במכבים ניכסו לעצמם שטחים ציבוריים שאמורים להיות פתוחים במקרה של שריפות, הציע לטפל בעניין. ביבס קיבל את ההצעה ומינה את בוכניק לעמוד בראש ועדת בדיקה שתבחן את העניין ותציג את מסקנותיה למועצה.

הצעה נוספת שהתקבלה היתה למעשה שתי הצעות – אחת של שחר מי און שנעדר מהישיבה ואותה הקריא עמיעד טאוב והשנייה של איתי אלמוג בר – להגביר את ההסברה בבתי הספר בנוגע לחינוך מיני וכבוד בין המינים, בעקבות מקרה האונס המזעזע באילת. הבקשה התקבלה, בסייגים שכל בית ספר אוטונומי להחליט איך הוא יטפל בנושא.

הצעה שלא התקבלה, היתה הצעתו של גלעד בהירי בנוגע לדיווח שוטף לוועדת המכרזים על בעיות במכרזים מסוימים כמו מכרז הניקיון שבו זכתה חברת ניקיון הקשורה לשלטון המקומי ועיריית מודיעין ננזפה בעניין. מי שענה הפעם, היה מנכ"ל העירייה, יורם כרמון, שטען שהעירייה נקלעה לסכסוך בין חברות ניקיון ושהעירייה פועלת לפי הקבוע בחוק.