הגל החמישי עדיין לא דעך והאומיקרון עוד כאן, עם 4,848 מאומתים בעיר נכון להיום (3.2.22), ועיר המוגדרת אדומה. עם זאת נראה כי חברי מועצת העיר מאמינים שהמצב בשליטה והם כבר מסתכלים קדימה באופטימיות אל עבר החגים הקרובים והאירועים המתלווים אליהם.

ישיבת המועצה החודשית שהתקיימה אתמול, רביעי, התחילה איך לא - בדיווחי קורונה, אבל דובר בה גם על עדכון תוכנית המתאר החדשה שצופה שהעיר תגדל ותהפוך לאחת המרכזיות בישראל, וגם בהכנות לאירועים שמחים כמו העדלאידע, אשר צפויה להתקיים בעוד כחודש וחצי – ב-11 במארס – אחרי שנתיים של הפסקה, כשהאיום הגדול הוא דווקא מזג האוויר ולא הקורונה. חבר המועצה אבי אלבז הופתע מההכנות, אך ראש העיר חיים ביבס סובר כי בשל העובדה שקרוב ל-75% מהילדים בגילאי 11-5 בעיר כבר התחסנו לקורונה, הדבר אפשרי.

גם ליום העצמאות כבר מתכוננים בעירייה, וכרגע הצפי הוא כי החגיגות יתקיימו במתכונת דומה לזו שהתקיימה לפני שנה עם שמונה במות קטנות וזיקוקים בכל השכונות בעיר. זמרים כמו עומר אדם, שנטען שאנשיו דרשו 300 אלף שקלים על 40 דקות הופעה מעיריות אור יהודה ופתח תקוה, לא יגיעו למודיעין-מכבים-רעות שתוציא עד 70 אלף שקל להופעה ותתרכז ככל הנראה בהופעות של להקות מקומיות בעיקר.

עוד דווח בישיבת המועצה כי בקרוב אמור להתחיל לפעול בעיר מיזם חדש של משאיות אוכל, והוא יחל ככל הנראה בעוד כמה חודשים, בסמוך ליום העצמאות.

האירועים האופטימיים האלה נדונו בישיבת מועצה קצרה שלא היו בה מריבות גדולות אף שהיא כללה 17 מתוך 19 חברים ואף ההצעות לסדר היום היו מתונות. אילן בן סעדון שאל על מועדון השחמט שנסגר חודשיים בלבד לאחר שנחנך בתקווה גדולה ופעל בהתנדבות, במבנה שהקצתה עבורו העירייה. חברי המועדון מחו על הסגירה ואספו יותר מ-600 חתימות בעצומה שקראה שלא לסגור אותו.

בן סעדון אמר בהצעה לסדר שהוא מבין שהעניין נפתר וביבס הגיב: "יש שני תחומים שונים. מרכז 'צבעוני' שבו אפשר להגיע ולשחק שחמט בצורה חובבנית והוא פתוח ומועדון ספורט שפועל תחת סחלבים בגן חצב".  אהרון גפן, שיזם את מועדון השחמט ואת העצומה, נשא דברים אף הוא. הודה על כך שהפעילות נמשכת וביקש מקומות נוספים לאור ההיענות. ביבס הבטיח שזה עשוי לקרות ואמר: "התחלנו במשהו, אם זה יצבור תאוצה נקיים פעילות שחמט במרכזים נוספים".

אחת ההצעות לסדר הבאות, הגיעה מסיעת "מודיעין חופשית" ועסקה בכך שבישיבות המועצה עדיין מחולקים דפי נייר עם פירוט הדברים בישיבה בעוד שלפני שנתיים דובר על כך שהכל יהפוך להיות דיגיטלי. ביבס ענה שהחוק קובע כך. "יש לכם חברים בממשלה, אולי תשפיעו עליהם לשנות את החוק", הוא אמר לאבי אלבז ולאיתי אלמוג בר. כמה דקות מאוחר יותר התברר שהעובדה שהדברים מגיעים בדפוס התגלתה כחיונית הפעם. אלבז ביקש לשאול משהו על התקציב לקיר הטיפוס ולא מצא זאת במחשב וקיבל את הדפים מאלעד שמעונוביץ'. אבי אלבז שאל מדוע תקציב קיר הטיפוס עלה מ- 10 מליון שקל ל- 16 מליון, ונענה בכך שנוספו עלויות אחרי העבודה המקצועית כמו בניית תשתיות בסביבה שליד קיר הטיפוס.