צילום: מודיעין נט

כבר שנה שבן סעדון נמצא באופוזיציה לאחר שראש העיר, חיים ביבס, החליט לפטר אותו. מדי פעם הוא מעלה בישיבת המועצה הצעות לסדר ושאילתות שנועדו כנראה להביך או לעצבן את היושב בראשה, לעתים הוא מצליח.

בישיבת המועצה האחרונה שהתקיימה אתמול, (רביעי, 2.3), העלה בן סעדון שאילתא בנוגע לשיפוץ מבנה העירייה. בשל השיפוץ, ישיבות המועצה האחרונות נערכות בבית יד לבנים. בן סעדון טען שהשיפוץ עלה כ-10 מיליון שקל ושמזגנים שהותקנו רק לפני כמה שנים נמסרים לכל דורש. עוד טען  כי קיימת מרפסת היוצאת מהמטבח אל לשכת ראש העיר בלבד.

ביבס, שהקריא את השאילתה, הודיע שעלות השיפוץ היא 7 מיליון שקלים ושהשיפוץ אושר במועצה. במהלך הוויכוח עם בן סעדון, ציין ביבס שהשיפוץ היחיד שנעשה בבניין, היה זה שנעשה בלשכתו של אילן.

הוויכוח הופסק לרגע כשבן סעדון העלה הצעה לסדר היום בנושא הנחות לחיילים בעיר מטעם העירייה. ביבס העביר את העניין לוועדה עירונית שתדון בנושא ותגבש את המתווה שיוביל להנחות לחיילים.

לאחר מכן התחדש שוב הוויכוח כאשר אבי אלבז מ'מודיעין חופשית' העלה הצעה לסדר היום בנוגע למשאיות הנוסעות בעיר בין אתרי הבנייה ובכבישים המחברים את מודיעין לכבישים בין עירוניים. אלבז נקב במספר 'עשרות משאיות', בן סעדון קטע ואמר "מאות" וטען להזנחה בנושא - מה שהוביל להתפרצות של שמעון גואטה, מחזיק תיק התרבות ויו"ר סניף הליכוד בעיר, מפלגה שאליה התפקד בן סעדון בשנה שעברה. "עשר שנים היית מחזיק תיק התחבורה, מה עשית?" אמר גואטה, והויכוח נמשך. כשאופשר לאלבז לבסוף להעלות את ההצעה לסדר היום הוא כבר ציין שיש אלפי משאיות שעוברות בכל יום במודיעין וקבל על כך שהרחבת כביש 3 אמורה לעבור ליד מכבים.

הצעה נוספת לסדר היום הועלתה על ידי חבר המועצה איתי אלמוג בר - בנוגע לקבורה אזרחית בבית העלמין של מודיעין. אלמוג-בר טען שלאחרונה פנתה אליו תושבת העיר וסיפרה על התהליך שעברה כשביקשה לקבור את אביה ז"ל, תושב העיר, בקבורה אזרחית ובארון קבורה. התושבת התלוננה כי במחלקת הדת החלו בנסיונות לשכנע אותה לבחור בקבורה דתית וכי הופעל עליה לחץ לשנות את בקשתה.

עוד ציין אלמוג בר בהצעה לסדר כי החיפוש אחר מידע על קבורה אזרחית באתר העירייה מעורפל והנושא נמצא תחת המונח "קבורה פלורליסטית", שאינו ברור כל כך. "הרושם שנוצר", אומר אלמוג-בר, "הוא שהעירייה מנסה להסתיר מהציבור את האפשרות לקבורה אזרחית". על כך השיב ביבס שהוא חקר את העניין עם מחלקת שירותי הדת, וכי ניתנת אפשרות להיקבר בקבורה אזרחית בבית העלמין והמחלקה עושה עבודה טובה.

בפתח הישיבה, במהלך העדכונים, דיבר ביבס על קו הרכבת ממודיעין לירושלים. לדבריו נסיעת המבחן הראשונה עברה בהצלחה, אך חניכת הקו נדחתה כמה פעמים בשל עיצומי ועד עובדי הרכבת. ביבס מסר שהוא שלח לרכבת ישראל התראה לפני הגשת עתירה לבג"ץ בניסיון לזרז את העבודות.