מאת: רמי היפש | צילום: ארכיון מודיעינט

ישיבת המועצה האחרונה היתה אמורה להיות המופע הגדול של אריק משיח, מבקר העירייה ואבי אלבז יו"ר ועדת הביקורת. משיח הציג את דו"ח הביקורת שלו לשנת 2018 ואלבז יכול היה לציין את העובדה שהוא האופוזיציונר הראשי בעבודת ועדה מקצועית.

ואכן השניים זכו לשבחים. אלבז מצד חבריו לוועדה, עמיחי זליג ועדי בן אברהם שציינו את הניהול שלו ושל משיח על דו"ח רב היקף שבדק נושאים שונים. משיח בדק את מוכנות המקלטים והממ"דים בבתי הספר לקראת חירום, דווח שנמצאו כמה ליקויים טכניים שטופלו. משיח גם בדק את נושא ההיתר לעבודות עפר ובנייה באזור התעסוקה. עלה חשש כי ההיתרים לא תואמים את העבודה עצמה ועובד העירייה האחראי על כך ננזף. נבדק גם חשד לגבי שני עובדי עירייה במשרה מלאה שעבדו בעבודה נוספת בניגוד להוראות החוק ונושא השניים הועבר לטיפול מנכ"ל העירייה.

משיח גם ערך בדיקה יסודית לאגף הטכנולוגיה כדי לבדוק אם היא מוכנה למתקפת סייבר, לצורך כך נשכרה חברה חיצונית שבדקה את מוכנות האגף למתקפה ומנהל האגף הוזמן לוועדה והסביר את הצעדים שבהם הוא נוקט כדי לעשות זאת.

מי-און בעד ונגד

בדברי הפתיחה לישיבה, אמר חיים ביבס, ראש עיריית מודיעין מכבים-רעות, כי הוא יודע שמערכת הבחירות גורמת לביטויים של חוסר סובלנות והוא מחכה עד אחרי הבחירות כדי שכולם יחזרו לתלם ואם לא הוא כבר יידע איך לפעול.

הדברים כוונו לשניים – איתי אלמוג בר מהאופוזיציה, שעבר מהעבודה למחנה הדמוקרטי ולשחר מי-און איש יש עתיד במועצה. אלמוג בר התרעם בשבוע האחרון על הפיילוט שנערך בעירוני ג', במסגרתו נפתחה כיתת מתמטיקה לבנות בלבד. הוא לא הצליח להעלות את זה כשאילתא או הצעה לסדר, אבל לפני הצעה לסדר אחרת שהעלה – על כך שהעירייה תדווח לבתי הספר על עמותות שנכנסות אליהן – הוא ניסה להגניב את הנושא. ביבס התנגד והחל דיון במועצה על הפיילוט. אלמוג בר טען שהפיילוט יהפוך למציאות בעוד מקומות ואילו חברי מועצה אחרים, בהם אלעד שמעונוביץ', טענו כי לא מדובר בהדתה, אלא במחקרים שמוכיחים שנערות יכולות להצליח יותר במתמטיקה כשאין השוואה לנערים. ביבס הופתע מכך שהוא יכול לנהל שיחה מקצועית ונעימה עם אלמוג בר ולאחר מכן לשמוע אותו כועס על דבר שהגדיר פופוליזם.

ההצעה לסדר עצמה נדחתה לאחר שביבס הודיע שיש דיווח מלא על העמותות, אבל מי שהצביע עם הקואליציה היה מי-און, שטען שזה רק על ההדתה. הדבר הרתיח את ביבס שאמר: "שחר, זו הצעה לסדר, אתה צריך לבחור אם אתה באופוזיציה או בקואליציה, זה לא נוגע להיתר שקיבלת להצביע בצורה שונה על תב"רים".

מי-און ניסה להגיד שהוא מצביע על עניין אחד מתוך כל ההצעה לסדר וכאן החל הקרב השני בין השניים- סביב 'סרגל המכנסיים' של מי-און. תרגיל פוליטי שלו בבתי ספר, שזכה לביקורת נוקבת מביבס.

מי-און הקריא וואטסאפ שקיבל מהנהגת ההורים של עירוני ג' על כך שהמכנסיים הקצרים מכבדים  ושיש לשלוח את הבנות עם מכנסיים קצרים עד סוף הקיץ. ביבס הקריא וואטסאפ שקיבל מאמא זועמת על חבר מועצה שמדד בסרגל את אורך המכנסיים בשער בית הספר.

יכול להיות שאחרי הבחירות הכל יירגע.