צילום: מודיעין נט

מודיעין מכבים רעות נהנית מקואליציה רחבה, בעיקר צייתנית, אך לעתים גם בתוך האידיליה יש כמה חיכוכים והתפרצויות וכך היה גם בישיבת המועצה האחרונה כשהגיבורים הם חיים ביבס ועמיחי זליג.

זליג, מסיעתו של מויש לוי, מחזיק תיק הקהילות, רצה להביא להנהלת העירייה הצעה לפיה יוצבו שולחנות וכיסאות פיקניק ליד המרכזים המסחריים בעיר, כך שיוכלו לשמש את האנשים שלוקחים טייק אווי מהמסעדות או החנויות השונות. ביבס סימן לו בישיבת ההנהלה שאין זמן לכך ולכן העביר זליג את ההצעה להצעה לסדר בישיבת המועצה.

ההצעה לסדר הזאת היתה החמישית והאחרונה בין ההצעות שהוגשו – שלוש מהאופוזיציה ועוד אחת של עמיעד טאוב על בעלי מוגבלויות. אבל דווקא נושא השולחנות הוא זה שהצליח לעורר סערה. זליג ביקש שהעירייה תעמיד כיסאות ושולחנות ליד מרכזים מסחריים וביבס התפרץ.

"זו הצעה פופוליסטית", התעצבן ראש העיר והאשים את זליג בניסיון לקושש קולות. "זה צריך להיות מסודר, לא תהיה כאן שכונה". זליג מחה וביבס הציע שיתקיים פיילוט בשכונת אבן חן, השכונה שבה זליג גר. זליג לא היה מאוד מרוצה מההצעה. מויש לוי ניסה להגן על חברו לסיעה: "חיים, אם אמרת שיש לבצע פיילוט, הרי שיש משהו בהצעה הזאת" ציין לוי, אבל ביבס מיאן להסכים. בסיום זליג היה כבר הרבה יותר רגוע. "חשבתי שזה מה שיהיה", הוא סיכם.

למי יש יום הולדת?

בפתיחת הישיבה האוירה היתה חגיגית יותר. לאחר מסירת עדכון על מצב הקורונה בעיר – 38 חולים נכון ליום רביעי, מהם ארבעה במערכת החינוך שנדבקו בבית, נערכה פרידה חגיגית משני בכירים בעירייה - היועצת המשפטית דנה חפץ-טוכלר, אשר עוזבת את תצפקידה בעירייה לאחר 24 שנים. חפץ-טוכלר הקימה את הלשכה המשפטית בעירייה ועבדה עם כל ראשי הערים וניכר היה שהיא מתרגשת מהמעמד. השני הוא מיקי בר, מנכ"ל סחלבים, אשר עוזב אף הוא את תפקידו לאחר ארבע שנים בתפקיד. שניהם קיבלו ברכות ותשורות מהעירייה והבטחה למשהו נוצץ יותר לאחר שהקורונה תחלוף.

מי שניצלה את האווירה החגיגית היא חברת המועצה עדי מן, שביקשה את זכות הדיבור והניחה עוגת יום הולדת עגולה לחוגגים - חייים ביבס שחגג יום הולדת ביום שלישי, שמעון גואטה שחגג ביום רביעי, ומויש לוי שחוגג בשבת.

 

שאלת הפרוגרמה בשכונות החדשות

החלק האחרון בישיבה הוקדש לפרוגרמה שתלווה את השכונות החדשות נופים ומורשת. בניגוד לשכונות אחרות שבהן לכל מבנה ציבורי הוגדרה מטרה ברורה, כאן התוכנית קבעה בקווים כלליים מה יהיה בשכונות לפי הרכב האוכלוסייה שתגיע אליהן. המצגת וההגדרות האמורפיות קצת בילבלו את הנוכחים, שהתקשו להבין את ההגדרות, אבל לבסוף אושרה התוכנית פה אחד.