ביום שני 23.9.19, יצאו חברי ועדת הביטחון העירונית לסיור בהובלתם של סגן ראש העיר בן-סעדון ומנהל אגף הביטחון ומל"ח שמוליק כהן. לדברי בן סעדון, מטרת הסיור היא ללמוד מקרוב על האתגרים עימם מתמודדים כוחות הביטחון בגזרת קו התפר בין הישוב מכבים לכפר בית סירא, גם בזמן שיגרה וגם בזמן חרום.

את הסיור התחילו בחניית הרכבים של השיטור העירוני, שם קיבלו החברים תדרוך לפני היציאה לסיור ברכבם של חברי ועדת הביטחון, אח"כ החל הסיור בנסיעה לאורכה של הגדר הפנימית על ציר מכבים בית סירא, שם קיבלו המשתתפים הסבר רחב על קו התפר ועל כביש 443 שהוא כביש אסטרטגי, בו הושקעו מיליארדים, כביש בו עוברים בו כ- 30,000 רכבים בממוצע ביום.

משם המשיכו לתצפית חירב'ת אבו לחם המשקיפה על רמאללה, על כל גזרת ש"י (יהודה ושומרון),  ועל  מודיעין מכבים רעות והמשיכו משם לבסיס מג"ב מכבים, שם סיירו בתוך חדרי החמ"ל ובחדרי התצפיתניות של צה"ל במקום. מפקדת התצפיתניות שיבחה את עבודתן החשובה ונתנה הסבר על פעילותן ועל מקרים בהם בזכות ערנותן הצליחו למנוע פגיעה בחיילים ובאזרחים.

את הסיור הדריכו אהרון צברי סגן מינהלת קשת צבעים, רנ"ג ויצמן שמואל מנהל עבודה של גדוד 636 ומולא רבחי פרוייקטור מינהלת הגנת הגבולות. עוד השתתפו מנהל אגף הפיקוח העירוני יגאל יפרח, אנשי ביטחון חירום, מתנדבי החילוץ וחברי וועדת הביטחון כאמור.

אילן בן סעדון: "יצאנו לשטח על מנת להכיר את המורכבויות עימם מתמודדים צה"ל וכוחות הביטחון ביום יום. יחד עם זאת את ההערכות לכל תרחיש, על מנת להעניק לנו תושבי העיר מודיעין מכבים רעות את הביטחון המלא, אין יותר טוב מללמוד זאת מאנשי המקצוע ומהאנשים שעוסקים בכך וזה מקצועם. הזדמנות מצוינת עבורי להודות לכל העוסקים לקיומו של הסיור מלי דואק מזכירת האגף ותהל יעיש מנהלת לשכתי וכמובן שמוליק כהן על התיאומים ולמדריכים המקצועיים. לאור הצלחתו של הסיור, יש בכוונתי להרחיב ולקיים סיורים נוספים. אני מזמין את תושבי העיר לקחת חלק בוועדות הקרובות ובעיקר להכיר מקרוב את עבודתם המקצועית של אנשי הביטחון והחילוץ הפועלים בעיר."

קרדיט צילום: אלי גל