המערכת כוללת כלי חיפוש מתקדמים לגושים וחלקות, כולל עדכונים בזמן אמת לצד נתונים היסטוריים. יכולת איתור תכנית, מגרש, גוש וחלקה על פי  צורות חיפוש שונות ובהן חיפושים על פי גושים, חלקות, כתובות ועוד. בנוסף, מאפשרת המערכת הפקת דף מידע הכולל את כלל הזכויות לבנייה במגרש וביצוע שאילתות חכמות במגוון חתכים ומפות עם שכבות נבחרות, ותצלומי אוויר מעודכנים.

מהעירייה נמסר כי: "השירות מבוצע על ידי אגף המחשוב בעירייה בשיתוף עם חברת טלדור מחשבים ומהווה הדור הבא של מערכות מידע גיאוגרפיות עירוניות, כחלק מיישום חזון העיר להוות מודל של עיר חכמה המספקת שירות מתקדם, יעיל ומעודכן לתושבים".  

ברוך בוחניק, מחזיק תיק אסטרטגיה וערים חכמות: "בהמשך למדיניות הערים החכמות והנגשת מידע לתושבים שאנו מקדמים, אני שמח לבשר על גרסה משופרת ומתקדמת של מערכת הGIS שתאפשר קבלת מידע באופן עצמאי כדוגמת שכבות, בחירת מגרש והפקת דף מידע וכו'. מערכת זו הינה סנונית ובקרוב נראה יותר ויותר מוצרים דיגיטליים שיאפשרו יותר הנגשת מידע וידע לתושבים."

ניתן להיכנס למערכת המידע הגיאוגרפי בעיר דרך הקישור - > http://www.modiin.muni.il/ModiinWebSite/ChannelArticle.aspx?PageID=13_367.