מאת: רמי היפש

הבחירות לרשויות המקומיות יהיו ב-30 באוקטובר 2018, אך אף שיש עוד כמעט שנה למועד המערכת הפוליטית המוניציפלית מתחילה להתכונן לבאות. מי שכבר רואה את עצמו מחוץ למועצה הוא ברוך בוחניק שהודיע ביום שלישי על עזיבתו את המערכת הפוליטית.

בוחניק עשה זאת באמצעות דף הפייסבוק שלו. "בשנה הבאה יתקיימו בחירות למועצת העיר", כתב בוחניק. "רבים שואלים האם אני מתכנן להתמודד? והתשובה "ודאי שלא". הסטנדרטים, ערכים והמקצועיות שאותם ניסיתי לייצג , לא מתאימים לעולם הפוליטי ואף לציפיות ציבור מנבחריו. נשארתי די וירטואלי לרובכם כי בחרתי להשקיע את זמני באנליזות והובלת שינוי בנושאים הרבים בהם נגעתי.
בכל אופן , עד סוף הקדנציה אמשיך לפעול כמיטב יכולתי בכל נושא ונושא שדורש התייחסות".

בוחניק נכנס למועצה בינואר 2012 במקומו של חיים מרציאנו מסיעת יסודות החרדית שנעדר מרוב ישיבות המועצה ובוחניק, שהיה מספר שתיים ברשימה החליפו. בקדנציה הראשונה שלו, שנמשכה שנה ועשרה חודשים הוא היה באופוזיציה, שימש יו"ר ועדת הביקורת של העירייה והשתלב במהירות בפוליטיקה המקומית. בבחירות ב-2013 הוא רץ בראש סיעה חדשה – גשר למודיעין – והצליח להיכנס למועצה כסיעת יחיד.

בוחניק נכנס בתחילה לקואליציה הרחבה של ראש העיר חיים ביבס. הוא היה מחזיק תיק שירותי הדת ותיק התכנון האסטרטגי. בוחניק, איש הייטק העובד בתפקיד ניהולי בחברת HP לקח את התיק האסטרטגי ברצינות אבל החזיר אותה בדצמבר 2015 בטענה שההצעות שלו, בהן מינוי יועץ אסטרטגי חיצוני במקומו של אפי מלצר, לא נלקחות ברצינות. בתחום שירותי הדת הוא נתקל בבעיות מול אנשי המחלקה הוותיקים וטען שהוא ממודר בעירייה.

ב2016 עבר בוחניק לאופוזיצה וזאת לאחר חילוקי דעות בינו לבין הקואליציה. מאז המעבר לאופוזיציה היו ישיבות רבות שבהן בוחניק התעמת עם אנשי הקואליציה, לעתים גם בצעקות רמות. בוחניק גם היה עסוק בשנה האחרונה ביישוב גני מודיעין, שנמצא ליד חשמונאים ומקדם אותו לקראת הבחירות הקרובות.

בוחניק יזם יחד עם מעוז את קירוי הבריכה העירונית, מהלך שזכה לגיבוי המועצה אחרי שהשניים חקרו והביאו נתונים כספיים. יריביו טענו שהמטרה המרכזית שלו היא להביא להקמת בית ספר של רשת למען אחי החרדית דבר שביבס הכריז לא פעם שלא יהיה בכהונתו.