מאת: רמי היפש

לפני כחצי שנה פרסם ברוך בוחניק, חבר מועצת העיר מודיעין, פוסט בפייסבוק שבו הצהיר כי הוא פורש מהחיים הפוליטיים וכי אינו מתכוון להתמודד שוב על חברות במועצה. שישה חודשים עברו והדברים השתנו – בוחניק חוזר בו ומחליט להתמודד פעם נוספת.

בוחניק, ראש רשימת 'גשר למודיעין' ואיש יהדות התורה, הגיע למועצה באמצע הקדנציה הקודמת והצליח להיבחר עם מצע שהדגיש שיתוף פעולה בין זרמים שונים בעיר. בשנתיים וחצי הראשונות הוא היה חבר בקואליציה של ראש העיר חיים ביבס  וקיבל לידיו את תיק שירותי הדת ואת תיק התכנון האסטרטגי,  אך הרגיש כי ראש העיר לא מתייחס להצעות שלו בנוגע לתוכניות האסטרטגיות של העיר ועל כן החליט  לעבור לאופוזיציה.

מאז ההודעה הנחרצת על פרישתו קיבל בוחניק פניות רבות הקוראות לו להתמודד שוב. הפניות אליו הגיעו גם מאנשי יהדות התורה, שביקשו שעדיין יהיה נציג חרדי בעיר וגם מצד גורמים בתוך מודיעין, בהם ביבס עצמו, שניסו לשכנע אותו להתמודד שוב. בוחניק בדק בשבועות האחרונים את האופציות העומדות לרשותו והתלבט אם לרוץ לבד או עם גורמים נוספים. אחד מהאנשים שהוזכרו כמועמד לחבור לבוחניק, הוא מיכאל חרל"פ, סגן ראש העיר, שהחליט שלא להתמודד על מקום ברשימת הבית היהודי בבחירות הבאות, אבל הדברים כנראה לא הבשילו.

בשנה שעברה גם מונה בוחניק ליו"ר הוועדה הקרואה ביישוב גני מודיעין שליד מודיעין עילית וחשמונאים ולא היה ברור אם הוא יוכל להתמודד בבחירות ולהחזיק בתפקיד ברשות מוניציפלית אחרת, אבל בוחניק מתכוון להעביר את המושכות לבני היישוב.

"גשר – מחוברים לתושבים תתמודד בבחירות הקרובות", מסר בוחניק, שעדיין שומר את זהות שאר חבריו לרשימה בסוד. "יתר חברי הרשימה הם אנשים שפעלו למען החברה והקהילה ב-15 השנים האחרונות. הפלטפורמה הסופית שבה תרוץ הרשימה טרם גובשה".