בתחילת השבוע ביטל ראש העיר חיים ביבס את סמכויותיו של אילן יאיר בן סעדון בתפקידו כסגן ראש העיר מודיעין מכבים רעות. ביבס הודיע לבן סעדון כי ימשיך לכהן כסגן, אך ללא קבלת התנאים הנלווים כגון שכר, לשכה, תשלום הוצאות ועוד. במכתב רשמי ששלח ראש העיר לבן סעדון, עם העתק לכל חברי המועצה, מתח ביבס ביקורת על התנהלותו של אילן בקידום הנושאים עליהם היה אחראי.

"לא קידמת את הנושאים שבאחריותך", נכתב במכתב הרשמי, "אני מוצא את עצמי שוב ושוב עוסק עם גורמי המקצוע הרלוונטיים בעיריה בנושאים שהפקדתי בידך, נושאים שאינך פעיל בהם כלל".

אמש, הגיב אילן בן סעדון לראש העיר במכתב תגובה רשמי ששלח אל ביבס. "תמוה בעיני היה לקבל ממך את מכתב נטילת סמכויותיי כסגן ראש העיר מודיעין מכבים רעות מבלי שום סיבה מוצדקת" כתב בן סעדון לראש העיר והוסיף: "החלטתך ליטול את סמכויותיי כסגן ראש העיר מגיעות לאחר מאמציך הכושלים לעזוב את העיר ולמצוא את דרכך לכנסת. אתה חש מאוים מהעשייה הרבה שאני מוביל למען תושבי העיר כולם ומהתמיכה האדירה לה אני זוכה, שהיא כצנינים בעינייך. עלתה בחלקי הזכות לקדם תוכניות ופרויקטים רבים שהפכו ומהווים כמודלים בערים אחרות".


מכתבו של בן סעדון לראש העיר


בן סעדון אף מתח ביקורת על ההתמודדות עם משבר הקורונה בעיר וכתב לביבס: "נחלת כישלון חרוץ במאבק כאן בעיר להפיכתה לעיר ירוקה. לא השכלת להציג תוכניות אלטרנטיביות למערכת החינוך ותוך התעלמות מצרכי בעלי העסקים". עוד טען בן סעדון בפני ביבס - "אתה בוחר "לירות בתוך הנגמ"ש" .

מכתב נוסף שוגר על ידי בן סעדון אל חברי מועצת העיר. במכתבו הודיע אילן לחברי המועצה כי הוא נחוש בדעתו להמשיך בעשייתו והביע צער על כך שראש העיר הודיע לו על שלילת סמכויותיו באמצעות הודעה כתובה ולא באמצעות מפגש אישי.

מכתבו של בן סעדון לחברי מועצת העיר