מאת: רמי היפש

ישיבת מועצת העיר שהתקיימה אתמול (רביעי, 5.1.22), נפתחה בדברי הספד של אבי אלבז, על אביו - דוד אלבז ז"ל, שנפטר לפני כמה שבועות בגיל 95. אלבז הודה לחברי המועצה על כך שחלקם הגיעו להלוויה ולניחום אבלים ב'שבעה'.

בהמשך הישיבה הועלו שאילתות שנדחו והצעות לסדר, בינהן הצעתו של אילן בן סעדון להנגיש את שירותי העירייה לאנשים שמתקשים בשימוש באמצעים דיגיטליים. על כך השיב ביבס שבעירייה ניצלו את הקורונה כדי להפוך את כל השירותים לדיגיטליים ושמחלקת הקהילה עוזרת לכל אלה שמתקשים בכך.

אלבז העלה לסדר היום את תחנת חברת החשמל שאמורה לקום ליד מכבים וביקש להזיז את מיקומה ולהקים אותה באזור מעטפת מודיעין, במערב. הצעתו נדחתה. גם איתי אלמוג בר העלה הצעה לסדר היום, בה הציע למנות אקולוג עירוני שילווה פרויקטים שונים. ביבס הזכיר שההצעה הזאת הועלתה לפני כשנתיים ונדחתה מכיוון שלעירייה יש יועץ אקולוגי חיצוני שמסייע לה בכל פרויקט.

לאחר כשעה של ישיבת מועצה רגועה ולקראת דברי הסיכום, ביקש חבר המועצה עמיחי זליג לשאול האם זה מוצדק שהעירייה תממן במאות אלפי שקלים מתקציבה הסעות בחינם בסופי השבוע ממודיעין לתל אביב במסגרת מיזם "נעים בסופ"ש".

זליג אמנם דתי, אך טען כי לא בשל כך הוא הוא מעלה את העניין, אלא רק בגלל העניין התקציבי. זה לא שכנע את שאר חברי המועצה אך עורר דיון שלו היו שותפים ראש העיר חיים ביבס, מחזיק תיק הצעירים אלעד שמעונוביץ' וחברי מועצה נוספים סביב סוגיית השבת והאוטובוסים בעיר. ביבס הסביר שהיה בעבר מיזם כזה שהופסק בעקבות הקורונה ואחרי שהחברה שהפעילה אותו קרסה.

לוויכוח הצטרף גם גבי אדרי שהתרעם על כך שהנסיעות והאישור לפתיחת עסקים בשבת גורמים לפריצת הסטטוס-קוו בעיר. ביבס ענה לו שמודיעין היא עיר פלורליסטית שמכבדת את כולם, כולל את החילונים שמהווים 70% מהתושבים ונזכר בימים הסוערים של חוק המרכולים, בו אישרה המועצה הקודמת בינואר 2018 לעסקים באזורים מסוימים בעיר לפעול בשבת. חוק שגם עליו התנגד אדרי ושבדיון לגביו נעדר ראש סיעתו, אילן בן סעדון, שהיה בחופשה פרטית בחו"ל.

ביבס אמר שאם שרת התחבורה, מרב מיכאלי, תצליח להוציא לפועל את התוכנית להפעיל חברות אוטובוסים פרטיות בשבת שיקבלו תשלום על כל נוסע, נושא ההסעות ייבחן מחדש  וציין שחבל שזליג לא נכח בישיבת המועצה בה דובר הנושא.