הנושא המרכזי בו דנה ישיבת המועצה החודשית שהתקיימה בשבוע שעבר (11.5.22), היה החניון התת קרקעי המתוכנן לקום במגרש 220, ברחוב הרכבת - מתתיהו הכהן, במרחק קצר מתחנת הרכבת, הקניון ובית המלון הנבנה בימים אלו.  חניון שממנו ייצאו האנשים למרכז הירידים המתוכנן, לשדרת מרכז העיר ולבתי המסחר המגוונים באזור.

עד לפני כמה שנים, כשמודיעין החלה להתפתח, התושבים לא התקשו במציאת חניה בעיר. אבל מודיעין גדלה וחצתה כבר את רף 100 אלף התושבים, המע"ר הוקם ועמו השדרה, והחניה נעשתה מצרך משמעותי יותר. כך שצריך לפתור את המצוקה, ובמועצה אישרו הקמת חניון ציבורי תת-קרקעי בן שלוש קומות אשר יוקם ככל הנראה עד סוף שנת 2024 ויכיל 350 מקומות חניה.

הדמיה | דוברות עיריית מודיעין

לפני שהמועצה אישרה את החניון, העלה איתי אלמוג בר מ'מודיעין חופשית', שאלה שנגעה לכך שאנשים רבים שוכחים לעדכן את הפנגו שלהם לאחר שהם יוצאים לדרך ומשלמים בשל כך סכומים גבוהים. הוא הציע שכיוון שהשעתיים הראשונות הן בחינם עבור תושבי העיר – בתחילת השעה השלישית יתאפס הפנגו. ראש העיר, חיים ביבס, לא אהב את ההצעה. "אנשים יעשו קומבינות", אמר, "יש כאלה שחונים בחניון הרכבת, נוסעים לתל אביב ומשם מעדכנים את הפנגו ולא משחררים את החניה". 

מוקדם יותר הועלו שתי הצעות לסדר שנדחו. הראשונה, של אבי אלבז מ'מודיעין חופשית', עסקה במתן הנחה גורפת בארנונה לקשישים תושבי העיר. צו הארנונה של עיריית מודיעין-מכבים-רעות לשנת 2022 קובע שתינתן הנחה לאזרחים ותיקים שאינם עובדים, עבור 100 מ"ר הראשונים של הדירה/בית, אך ההנחה לא תינתן לאזרחים ותיקים שההכנסות שלהם (מכל מקור שהוא ) גבוהות מפי 1.5 מהשכר הממוצע במשק. אלבז טוען כי ההנחה חייבת לכלול את כל האזרחים הוותיקים בעיר שאינם עובדים. ההצעה נדחתה אחרי שביבס טען ש-90% מהקשישים נהנים מההנחה והיא לא גורפת בשום עיר, למרות הטענות של אלבז.

הצעה נוספת לסדר שהועלתה ע"י איתי אלמוג בר, היתה להקים גוף עירוני שיגשר בנושאי דיור בין אנשים שרוצים למשל לשפץ את ביתם, לשכנים המתנגדים. חבר המועצה כבר העלה את ההצעה הזאת ב-2020, וטען שהוא מעלה אותה שוב, כי אז נאמר לו שהנושא נמצא בטיפול. הפעם היה זה מויש לוי שהשיב להצעה והסביר שמנסים למצוא פיתרון, אבל המצב סבוך. ביבס הזכיר שיש מרכז גישור במרכז לשלטון מקומי, וכי קשה לרשות מקומית להסדיר זאת.

בכל הקשור לקורונה, עדכנו במועצה כי היא נמצאת בדעיכה ומרכזי הדרייב אין בעיר אמורים להיסגר בקרוב. ובנוגע לל"ג בעומר הובהר כי לא ניתן יהיה להבעיר מדורות בשכונות וכי מועדי הדלקת המדורות בעיר יתאפשרו בשני ימים מרוכזים, בשטחים ייעודיים שיוקצו לטובת המדורות. בנוסף, אישרה המועצה את הדו"חות הכספיים של העמותות העירוניות כמו סחל"בים, מופעים ואופק.