הימים שבהם היינו חייבים להתכונן במשך זמן רב לקראת טיסה לחו"ל חלפו ועברו מן העולם. בתקופה של שמיים פתוחים, כאשר יש כל כך הרבה חברות תעופה פעילות, זה נראה כמעט כמו חוק טבע. גם פריחת האינטרנט והאפשרות להזמין בקלות חופשה בחו"ל אפילו דרך הנייד הינה בעלת תרומה משמעותית להופעת הטיסות הספונטניות. 


בדקו האם צריך ויזה 
למרות שאפשר להזמין כרטיס טיסה ממש מהיום למחר, אף אחד לא רוצה להיתקע בשדה התעופה בלי יכולת להמשיך הלאה. הטיפ הראשון והחשוב שלנו לאלה שמחליטים לטוס לחו"ל בספונטניות הוא לבדוק האם יש צורך באשרה. . חופשה בחו"ל במדינות כדוגמת ארצות הברית לא תתאפשר אם אין לכם ויזה תקפה. כמובן, זה לא מוריד מהחשיבות של אחזקתו של דרכון בתוקף. לפני כל יציאה לחו"ל בדקו את השני הדברים הללו. אגב, זו הסיבה שהרבה אנשים מקפידים להחזיק תמיד ויזה לארצות הברית, שהיא תקפה ללא מעט שנים. כמו כן, שימו לב כי גם אם יש מדינות שכיום לא דורשות ויזה, אולי בעתיד זה ישתנה ודרישה כזאת תהיה קיימת. 


השוו וחסכו 
אם אתם קמים בבוקר ומחליטים שזה הזמן הנכון לארגן חופשה בחו"ל, יש דבר שבו אסור להיחפז. אל תזמינו כרטיס טיסה, אל תזמינו מלון ואל תחפשו אטרקציות לפני שהשוויתם מחירים. אתרים ייעודיים לנושא זה, כדוגמת אליס (להשוואת טיסות) ואתרים להשוואת מחירי מלונות הופכים חופשה בחו"ל לתענוג לא רק יותר זמין אלא גם הרבה יותר זול. אם חשתם שתמיד טיסה ברגע האחרון תהיה מאוד זולה, זה לא תמיד קורה. יש חברות שעשויות לדרוש מחירים גבוהים אפילו בעשרות אחוזים ביחס לחברות אחרות. חברות לטיסות סדירות, צ'ארטר, לואו קוסט – השוואה בין מחירי כל החברות באינטרנט פשוטה מאוד. נצלו את זה בחוכמה. 


בוחרים מדינה לפי העונה
האטרקטיביות של יעדים שונים איננה זהה לאורך כל השנה. יש מדינות שאליהן כדאי מאוד להגיע רק בקיץ משום שבחורף הרבה דברים סגורים או לא פעילים. יש יעדים שאליהם כדאי מאוד להמריא כאשר בארץ חורף ואילו שם – חמים, יבש ונעים. לפני שאתם יוצאים לחו"ל בפרץ של ספונטניות פשוט בדקו האם היעד שקורץ לכם אכן יספק תמורה נאותה בתקופה זו. אגב, יש יעדים שאליהם בהחלט שווה להמריא גם אם אין זו עונת התיירות הרגילה. הכל תלוי באופן שבו אתם מעדיפים את הטיולים שלכם ואילו בילויים מעניינים אתכם. מי שרוצה לבצע טרקים ארוכים לא יבחר לצאת כאשר זו עונת הסערות והבוץ. אם החופשה שלכם מקושרת עם ים וחוף, בדקו מה מזג האוויר בארץ היעד. אם אתם חובבי מוזיאונים, מסעדות וחיי תרבות, בדרך כלל אפשר לצאת וליהנות גם אם בחוץ חם וגם אם בחוץ קר וסגריר. 


ההמלצות שיסדרו לכם את הטיול 
אם אתם יוצאים למקום שאותו אתם לא כל כך מכירים, אל תהססו לחפש המלצות. חפשו המלצות לגבי בתי מלון. חפשו המלצות לגבי אטרקציות מעניינות. חפשו המלצות לגבי השכרת רכב או כל דבר אחר שיכול להפוך את הנסיעה שלכם לטובה יותר. רק וודאו שאתם מצליבים בין אתרי מידע שונים משום שלא תמיד הכל מעודכן והכל מדויק. 


לא סוחבים ציוד מיותר 
טיסות ספונטניות לוקחות אותנו ליעדים מגוונים אך בדרך כלל לא כאלה שכדאי לארוז לכבודם יותר מדי ציוד. השתדלו להכין רשימה מאורגנת מבלי להעמיס יותר מדי. מעבר לעובדה שתוכלו לשלם פחות עבור הטיס, ללא תוספת עבור המזוודה, כך תחסכו זמן בטרמינל. בלי איסוף המזוודות, הכיף יתחיל הרבה יותר מהר.