ילד מגיע לחיינו בזמן המיועד לו ומשנה את כל מה שהכרנו על עצמנו והעולם. גורם חשוב נוסף שהופך לבעל תפקיד קריטי בהמשך חיי המשפחה – זה חדר הילדים. בכל שלב ושלב בחיי הילדים, לחדר זה יש את התפקידים השונים שעליו למלא בכל שלב בחיי הילד. על מנת להצליח בכל המשימות האלה בצורה הטובה ביותר, יש לדאוג לעשות עיצוב חדרי ילדים באופן נכון ובמידה רבה אף לתכנן מראש. ניתן לעשות זאת מראש בעזרת מעצבת פנים מקצועית, או להפעיל את הדמיון יחד עם כל בני המשפחה

עיצוב פנים של הבית לרגל בוא הילד

אחד הרגעים המרגשים ביותר בחיי כל הורה – עיצוב החדר של הילד או הילדים בשלב הראשון ביותר בחייהם זה אחד התהליכים שזוכרים לשנים ארוכות. אך לצד ההתאמה של חפצים ורודים או כחולים (בהתאם למין היילוד), כדאי לחשוב מראש על מה שעתיד לבוא, ולהקדיש חלק משמעותי מהשטח למקומות אחסון, על מנת שגם בשנים הבאות תוכלו לסדר בנוחות מרבית את כל הבגדים הקטנים והגדולים. מעבר לכך, עיצוב פנים של החדר כולל כמובן את הקישוטים האופייניים לגיל הרך – כדאי לעשות אותם נשלפים, על מנת להקל את המעברים העתידיים משלב לשלב.

עיצוב חדרי ילדים בשנים הראשונות לחיי הילד או הילדים?

במשך כ-15 שנים, הצרכים של הילדים משתנים באופן משמעותי ביותר. כמובן שתמיד יש גם מאפיינים אישיותיים הייחודיים לכל ילד וילדה, אך יש גם את הפרטים שנשמרים בכל מצב, כגון מעבר לגן חובה, לכיתה א', לחטיבה וכו'. לרגל כל שינוי כזה יש סיבה מוצדקת לעשות "מתיחת פנים" לחדר – בין אם מדובר בהחלפת רהיטים, שינוי אווירה לטובת עיצוב פנים בוגר יותר, החלפת מיטה למיטת נוער ועוד. מצב שני שעשוי להתרחש, הוא שחדר הופך למשותף לשני ילדים, ובמקרה זה יש לנקוט בשיטה שונה לגמרי של עיצוב חדרי הילדים. מדובר במשימה מאתגרת יותר, היות ונדרש כאן ניצול מיטבי של השטח, על מנת ששני הילדים ירגישו שיש להם מרחב אישי.

האם הזמנת שירותי מעצבת פנים לחדר של מתבגר זה רעיון טוב?

במצבים שונים ניתן ליצור עיצוב חדרי ילדים מתקדמים ואיכותיים ביותר באופן עצמאי. עם זאת, בנסיבות אחרות שירותיה של מעצבת פנים יעזרו לפתוח אפשרויות חדשות שעד כה לא עלו אפילו על הפרק. בסופו של דבר, עיצוב פנים זהו תחום שרק נראה פשוט, ובמידה והילד לא מעוניין לבלות בחדר שלו, מתלונן שאינו רוצה לישון בו או מתבייש להזמין חברים – כדאי לשקול את האפשרות לעשות שינוי משמעותי. עיצוב חדר ילדים זוהי משימה שניתן לבצע במשך שנים ארוכות, וככל שההורים יוכלו להראות יותר גמישות, כך ייטב לכולם.

עיצוב חדרי ילדים כהתמודדות עם "קן ריק"

נושא לא רגיל, אך מעצבת פנים הפועלת רבות בתחום מכירה גם מצב שכזה – כאשר הילד עוזב את הבית, ההורים עושים חושבים כיצד לעשות עיצוב פנים שיהיה שימושי עבורם במידה המשמעותית ביותר, אך גם יאפר לארח את הילד במידה והוא ירצה לבקר או לשהות באופן זמני. שינוי זה אינו בדיוק עונה להגדרה של עיצוב פנים לחדר הילדים, אך מדובר באחת מנקודות המפנה החשובות ביותר, סגירת מעגל הגיונית לאחר שנפתח בהגעת הילד לעולם. כך, עיצוב פנים מלווה אתכם בנקודות שונות בחיים ומספק לא רק מראה אסתטי ושימוש פרקטי במרחב, אלא גם תמיכה נפשית מסוימת בעת המעברים משלב לשלב בחיים. ואם זו לא סיבה טובה לפנות לשירותי.

המאמר נכתב ע״י דקלה פרידמן – מעצבת פנים ואדריכלית 054-5345076

צילום: אברהמי מינדה וברוך