לשבת יש קסם ייחודי, שמורכב מכמה וכמה דברים – ואחד מהם הוא ללא ספק חלה. חלה פריכה וטרייה היא מעדן שקשה לעמוד בפניו, וגם אפיית חלות לשבת היא בילוי אהוב. באופן טבעי ישנם לא מעט מתכונים לחלות, ותמיד אפשר גם לגוון וליצור לקראת כל שבת חלה מעט שונה – ולפניכם בסיס מוצלח לאפיית חלה לשבת.

המרכיבים של חלה לשבת טעימה במיוחד

במקרים רבים חלה לשבת נטרפת כבר ביום שישי, ולכן המתכון הוא לשתי חלות. המרכיבים הם קמח לבן (קילוגרם), שמרים טריים (קובייה אחת), סוכר (150 גרם), מרגרינה (120 גרם), שתי ביצים (טבעונים יכולים להמיר את הביצים בתערובת של 5-6 כפות קורנפלור ו-2-3 כפות מים), מלח (כף שטוחה) ושומשום (כדי לפזר מעל, ועוד אופציה היא פרג).

להורים שבינינו מומלץ לשלב באפייה את הילדים – גם לצורך פעילות משפחתית משותפת ומהנה מאוד, וגם כדי שיתרגלו לתרום את חלקם (בהתאם לגילם ליכולותיהם, כמובן). בנוסף דרך האפייה בצוותא ניתן ללמד את הילדים אודות שמרים, מנהגי שבת ובעצם כל דבר שתרצו.

ההכנה

השלב הראשון של אפיית חלה לשבת הוא המסת המרגרינה. לאחר מכן מכניסים אותה יחד עם  הקמח, השמרים, הסוכר, המלח והביצים או התחליף לביצים לתוך קערה גדולה.

השלב השני של הכנת החלות לשבת הוא לישה. חשוב מאוד להקפיד על לישה איטית ועמוקה, כשבמקביל מוסיפים בהדרגתיות מים עד שמתקבל בצק גמיש ורך שלא נדבק לדפנות הקערה.

כשהבצק מוכן, מפסיקים ללוש ומאפשרים לו לתפוח תפיחה ראשונה עד שהנפח שלו מוכפל. ניתן להשתמש במשפר אפייה (שקית אחת) ולדלג על שלב זה.

השלב הבא של הכנת חלה לשבת הוא כיסוי הקערה ל-15 דקות. לאחר מכן יש לחלק את הבצק לשני כדורים שווים בגודלם – אחד לכל חלה, שכן כאמור מדובר במתכון לשתי חלות לשבת. את הכדור הראשון מחלקים לשלושה חלקים שאותם הופכים לרצועות, או אם תרצו – "צמות".

את הצמות קולעים לכדי חלה. חשוב להקפיד על עבודה מסודרת ומדויקת, כדי שהחלה תהיה לא "רק" טעימה אלא גם יפה. באופן דומה יוצרים בעזרת הכדור השני עוד חלה. את שתי החלות מניחים בתוך תבנית שטוחה על גבי נייר אפייה, ומחכים עד שהן יתפחו עוד. כשהן הכפילו את הנפח שלהן, אפשר להתחיל לאפות, כשעוד קודם לכן ניתן למרוח עליהן ביצה טרופה (לטבעונים ולמי שמעדיף לוותר על השימוש בביצים – שמן קנולה, או לחילופין כף סילאן מהולה במים, יקנו לחלות את אותו מראה מבריק ואהוב).

האפייה של החלות נמשכת כ-35 דקות, בתנור שחומם מראש ל-180 מעלות. כדאי כמובן לבדוק מעת לעת את מצבן של החלות, וברגע שהן זהובות – להוציא אותן מהתנור. בשלב זה סביר להניח שהריח המשכר כבר יגרום לכם להתחיל לזלול...