פעולת ניכיון צ'קים הינה פעולה שהפכה לנפוצה מאוד בשנים האחרונות. המצב הכלכלי במדינת ישראל מקשה על רבים - מצד אחד הצרכנים שלא יכולים לעמוד בהוצאות גדולות בפעם אחת, ומחלקים את הרכישות השונות שלהם לתשלומים באמצעות צ'קים, ומצד שני בעלי העסקים, במיוחד העסקים הקטנים, אשר זקוקים לתזרים מזומנים קבוע ונשארים עם סכומי כסף גבוהים מאוד בצ'קים דחויים אך ללא כסף מזומן ונזיל איתו הם יכולים לנהל את העסק שלהם באופן שוטף ורציף.

לכן, בעלי עסקים רבים פונים אל חברות אשר יבצעו עבורן ניכיון צ'קים ויאפשרו להם לקבל את הכסף המזומן לו הם זקוקים באופן מיידי. אם גם אתם חושבים לעשות זאת, קראו את המאמר הבא אשר יעניק לכם מידע חשוב שיש לדעת לפני שמבצעים את התהליך.

הפחתת עמלה

חשוב לדעת כי ניכיון צ'קים כולל כמובן עמלה של החברה אשר מבצעת את הניכיון, ולכן הסכום שתקבלו בסופו של דבר הוא לא הערך המלא של הצ'קים אשר ברשותכם, אלא סכום נמוך יותר. לכן, אל תרוצו מיד לבצע ניכיון צ'קים, אם אתם לא באמת זקוקים לכסף הזה באופן מיידי, וגם אם אתם פונים לבצע ניכיון צ'קים, בדקו האם אתם באמת זקוקים לכל הכסף, או שאתם יכולים לנכות רק חלק מהצ'קים אשר נמצאים ברשותכם ואת השאר לשמור עד שיגיע מועד הפרעון שלהם.

חשבו היטב על הנושא ובדקו היטב את העמלות. תוכלו לגלות פערים משמעותיים בעמלות בין החברות השונות העוסקות בתחום ולכן כדאי לבצע השוואה מקצועית. יחד עם זאת, בדקו היטב כל חברה וודאו כי היא עובדת באישור של משרד האוצר ועל פי חוק בכדי לא להסתבך עם גורמים מסוכנים, גם אם הם מציעים לכם מחיר שנשמע נמוך יותר מחברות אחרות.

לא כל צ'ק ניתן לנכות

חשוב להבין כי לא כל צ'ק ניתן לנכות. לפני שתקבלו אישור כי החברה יכולה לבצע ניכיון של הצ'קים, היא תבדוק אותם היטב ואת בעל החשבון אשר מסר לכם את הצ'קים בכדי לבדוק שזהו לא חשבון מוגבל ואכן יש כיסוי עבורם. בנוסף, בעל הצ'קים יהיה חייב לחתום על כך שהוא מאשר את הניכוי, ולא כל אחד יסכים לזה.

לכן, לא מדובר בפתרון מלא אשר באותו היום ימלא את חשבון הבנק שלכם במזומנים, אלא בתהליך שיש לעבור ואם אתם זקוקים לכסף מיידי באותו היום, נסו למצוא אותו ממקור אחר.