צילום:www.pixbay.com 

נהיגה תחת השפעת סמים ואלכוהול, מחלות כמו אפילפסיה, סכרת חמורה, גיל מתקדם , אשפוזים פסיכיאטריים, קביעת אחוזי נכות גבוהים, דוחות מרובים ועברות תנועה ושלל סיבות שונות - עלולות להיות כאלה שבגינן תזומנו למכון הרפואי לבטיחות בדרכים על מנת לחדש את הרישיון שלכם.

אז מהו המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, כיצד הוא מתנהל וכיצד מתמודדים מולו? כל התשובות בהמשך.

רבים האנשים אשר מקבלים בזמן חידוש רישיון הנהיגה שלהם זימון לוועדה רפואית ומבדקים במכון הרפואי לבטיחות בדרכים. אבל מהו המכון הזה? למי הוא שייך? וכיצד צולחים את כלל המבדקים והוועדות שבו ומקבלים בחזרה את רישיון הנהיגה? את כל התשובות תוכלו לקבל בהמשך הקריאה.

לפני הכל – מהו המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

מכון זה פועל תחת הפיקוח והחוקים של משרד הבריאות כאשר המכון נועד לבדוק נהגים ואת כשירותם לנהוג. במכון ישנם רופאים פסיכולוגיים ואנשי מקצוע אשר תפקידם לבצע שלל בדיקות, שאלונים, וועדות כאשר לאחר שכלולם וסיכומן - מחליטים אנשי המקצוע בוועדות הרפואיות "האם האדם שנבחן יכול לקבל את רישיונו בחזרה".

מי הם האנשים שמזומנים למכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

לפי הבלוג המשפטי YourLaw, אל מכון זה יכולים להיות מזומנים כל מי שנחשב שנהגתו אינה בטוחה לסביבה ואל כל מי שיכול להיות מועמד לשלילת רישיון בשל ליקוי פיזי או נפשי. בנוסף אנשים בעלי עבירות תנועה חמורות ורבות עלולים לאחר שלילת רישיונם למצוא את עצמם מזומנים למכון ברפואי לבטיחות בדרכים למען מבדקים, שאלונים ועמידה מול הוועדה הרפואית של המכון. זימון אל המכון לבטיחות בדרכים יכולים לקבל גם נהגים אשר מעוניינים לנהוג ברכב ציבורי או ברכב כבד.

כיצד מתמודדים עם זימון אל המכון הרפואי?

אם זומנתם אל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים חשוב שבתחילה תנסו לחקור אודות הדרך לצלוח את מבחני המכון ולעמוד בכל הדרישות על מנת שתוכלו לקבל את רישיון הנהיגה שלכם בחזרה.

בנוסף חשוב לדעת כי התייעצות עם עורך דין המומחה בדיני תעבורה לפני הפגישה במכון - עלולה להגדיל את הסיכויים שלכם לצלוח את המבדקים ואת הוועדה הרפואית, ובכך לקבל את רישיונכם בחזרה.

מהם התהליכים שעוברים במכון זה?

במכון הרפואי לבטיחות בדרכים נעשים כמה וכמה מבדקים ביניהם: שאלונים לבחינת המצב הפיזי והפסיכולוגי של הנהג, והשתתפות בוועדה רפואית נועדה להבין את הסיבות שבגינן נשלל רישיון הנהיגה מהנהג  ואת המצב הפיזי והנפשי של הנהג.

לאחר כלל המבדקים ולאחר הוועדה, תוכלו לקבל לביתכם מכתב שמצהיר על החזרת הרישיון או שלילת הרישיון.

מה עושים במקרה שהרישיון נשלל?

אם אתם עוברים את כל השלבים הדרושים בהגעתכם אל המכון הרפואי ואתם מקבלים מכתב שבו נאמר לכם כי רישיונכם לא יחודש, חשוב במקרה זה להגיש ערעור על ההחלטה, ובאמצעות עורך דין המומחה בדיני תעבורה, לקבל ייצוג מול משרד התחבורה והמכון הרפואי לבטיחות בדרכים ובכך להעלות את הסיכויים שלכם לקבל את רישיון הנהיגה שלכם בחזרה.