תהליך בניית מבנה חדש הוא תהליך אשר לעיתים יוצר סביבת עבודה לא מספיק בטוחה עבור פועלי הבניין וכן, דורש מהם לא פעם לבצע פעולות שונות אשר יכולות לסכן אותם. לכן, כל קבלן בניין חייב לדאוג שעבודת הבנייה תהיה העבודה הבטוחה והנוחה ביותר עבור העובדים וכן, על כל קבלן ליצור סביבת עבודה בטוחה עבור העובד, לדאוג כי העובד יקבל את כל ההדרכות וההנחיות הרלוונטיים עבור סוג העבודה שבה הוא עוסק ועוד. אחת מהדרכים לסייע לפועלי הבניין בעבודות הבנייה השונות במבנה ולהפוך אותן לבטוחות יותר, היא שימוש בפיגומים. על ידי שימוש בפיגומים עבודות הבנייה בחלקים הגבוהים יותר של המבנה ועבודות הגמר של המבנה הופכות להיות בטוחות, נוחות ופרקטיות יותר עבור העובד.

מהם פיגומים?

פיגומים הם מעין מבנה חיצוני אשר מציבים סביב מבנה המצוי בתהליך בנייה או סביב חלק מהמבנה. מטרת הפיגומים היא לאפשר לעובדים לעבוד בצורה נוחה וקלה יותר על הבניין, כאשר הם נעזרים בתמיכת הפיגומים. הפיגומים יעילים בעיקר בעבודות הבנייה הנוגעות לגובה במבנה וכן לעבודות הגמר הרלוונטיות עבור המבנה. ניתן למצוא כיום סוגים שונים של פיגומים להשכרה או פיגומים למכירה כגון: השכרת פיגום נייד, השכרת פיגום נייח, פיגומים עבור פנים המבנה או פיגומים עבור חוץ המבנה, פיגומים בעלי אחיזה בקרקע ופיגומים תלויים וכן, פיגומים העשויים מחומרים שונים. יש לבחור את סוג הפיגומים בהתאם לצורך שלהם. בחירה נכונה של פיגומים תסייע רבות בעבודות הבנייה ותהפוך אותן לקלות, נוחות ובטוחות יותר עבור העובדים.

כיצד בוחרים נכון פיגומים להשכרה

כאמור, כיום ניתן למצוא פיגומים להשכרה או פיגומים למכירה. חשוב מאוד לבחור את הפיגומים בהתאם למספר פרמטרים:

  1. בטיחות – חשוב מאוד לוודא בטרם שוכרים או קונים את הפיגומים, כי מדובר בפיגומים איכותיים מאוד ובטוחים לשימוש. פיגומים שאינם בטוחים לשימוש הם פיגומים אשר יכולים לפגוע בבטיחות של העובד במקום העבודה
  2. איכות החומר ממנו עשויים הפיגומים –בכדי לוודא שהפיגומים יהיו בטוחים וטובים לשימוש, חשוב מאוד לשים לב לסוג החומר אשר ממנו הם עשויים. מכיוון שמוצעים כיום פיגומים שונים העשויים מחומרים שונים, הלא שחשוב לבחור את הפיגומים העשויים מהחומר הטוב ביותר
  3. סוג הפיגומים – ההיצע בתחום סוגי פיגומים שונים הוא רב. יש להתאים את סוג הפיגומים לסוג העבודה אשר יש לבצע בעזרתם. פיגומים אשר לא יותאמו לסביבת העבודה ולסוג העבודה הם פיגומים אשר לא יועילו כלל לעובדים או לעבודה.