לא תאמינו עד כמה חשוב להשתמש בסוככים ובעיקר בישראל! לפניכם רשימה של סוככים שיכולים לשפר משמעותית את איכות חייכם.

ציליה קבועה

אם יצא לכם להסתובב לאחרונה לצד פארקי שעשועים, בריכות עירוניות, בתי ספר או גני ילדים ודאי ראיתם לא פעם את הציליות המסוככות על שטחים אלו. מדובר על ציליות גדולות מאוד בדרך כלל והן מקובעות היטב באדמה בעזרת עמודים חזקים במטרה לשמור על עמידות הציליה גם בתנאי מזג אוויר קשים. ציליות אלו יכולות כמובן לשמש גם אנשים פרטיים להצללת החצר וכדומה.

ציליה זמנית

סוג נוסף ושמישי לא פחות של סוככים הוא הסוככים הניידים. לדוגמה, ציליות לים, אותן ניתן להתקין ולפרק בקלות בכל עת שתרצו ליצור לעצמכם הצללה על חוף הים. כך גם לגבי ציליות, שאינן מיועדות באופן מיוחד לחוף הים ויכולות לשמש בפיקניקים, בלינת שטח או סתם טיולים בארץ ובחו"ל. ציליות אלו הן ניידות ופשוטות לשימוש וכך הן הופכות לשימושיות במיוחד לכל אדם.

סוככים לרכב

כל מי שנכנס פעם לרכב שלו בצהרי היום של החודשים החמים בישראל יודע להעריך את החשיבות של הצללת הרכב. הטמפרטורות, אליהן הרכב שלכם יכול להגיע בשעות החמות של הימים החמים, הן גבוהות במיוחד ומעבר לעובדה, שמאוד לא נעים להיכנס לתוך חלל עם טמפרטורות כאלה, זה גם עלול להוות סיכון. סוככים לרכב לא חייבים להיות קבועים, אלא הם בדרך כלל ניידים ונוחים לשינוע ממקום למקום. כך, גם אם אתם יוצאים לטיול, תוכלו להצל על רכבכם ולאזן במעט את הטמפרטורה שבתוכו.

סוככים לפרגולה

הפרגולה לכשעצמה נועדה להוות פתרון הצללה לחצר או למרפסת. יחד עם זאת היות שאנו חיים במדינה עם אקלים חם מאוד וההתחממות הגלובלית לא משפרת את המצב, פעמים רבות אנו זקוקים לפתרון הצללה יעיל יותר, שיאפשר לנו לשבת תחת הפרגולה וליהנות מהבריזה המזדמנת. יתרה מכך, גם כאשר יש טפטופים קלים, עדיין ניתן לשבת תחת הפרגולה, במידה והסוכך שלה עשוי ברזנט, שאינו חדיר למים.

סגירת חורף

סגירת החורף היא ההשלמה המוחלטת של סוככים לפרגולה. מדובר על האפשרות לסגור באופן ארעי את הפרגולה שבמרפסת או בחצר וכך ליצור חלל סגור נוסף, בו ניתן לשבת גם בזמן הגשם, להיות בחוץ ולהרגיש בפנים. עם סגירת החורף ניתן גם לסגור שטחים כדוגמת החלקים החיצוניים של בתי קפה ומסעדות, בהם סועדים מעוניינים לשבת בחוץ, או פשוט במטרה להגדיל במעט את שטח המסעדה או בית הקפה וכך לאפשר ליותר סועדים לשבת בשטח המקום ולהגדיל את הרווחים.

לסיכום

סוככים יכולים לשמש כל אחד מאתנו לצרכים שונים ולמטרות שונות. לעתים מדובר על מטרות פרטיות ולעתים מדובר על מטרות עסקיות. אבל המשותף לכולן הוא היעילות וקלות השימוש בסוככים אלו.