ההבנה שאולי לא תתעשרו מהעבודה הקבועה שלכם היא אומנם לא הבנה פשוטה אך במוקדם או במאוחר כולנו מגיעים אליה. אנחנו מבינים שאומנם העבודה תיתן לנו את האפשרות להרוויח את הכסף שלו אנחנו זקוקים, אך בסופו של דבר, מי שחולם על "הקפיצה הגדולה" חושב על יזמות נדל"ן או על השקעות בשוק ההון. לכן ברור מדוע גם אתם התחלתם לחשוב לאחרונה לאיזה חברות של נדל"ן אתם יכולים לפנות, בין אם זה כדי לקנות נכס לעצמכם ובין אם זה כדי להתחיל להכיר את התחום הזה יותר לעומק, והאפשרויות רבות. יש הרבה מאוד חברות שעוסקות בתחום הנדל"ן במדינה כמו ישראל אך חשוב ביותר לבדוק, אם אתם חושבים להשקיע, לפנות רק אל החברה הכי טובה שיש.

הקריטריונים שלכם לבחירת חברות נדל"ן

על מנת שתוכלו לבחור בין הרבה חברות נדל"ן אנחנו ממליצים לכם לברר:

  • מה הוותק של חברת הנדל"ן שאליה אתם פונים?
  • איזה סוג של פרויקטים עושה חברת הנדל"ן שנראית לכם רלוונטית? האם מדובר על נדל"ן מסחרי, פרטי או ציבורי?
  • באיזה אזור בארץ מרוכזים רוב הפרויקטים של חברת הנדל"ן?

בנוסף לכל אלה, חשוב להבין על איזה פרויקטים עבדה החברה בעבר. העניין הוא שלמרות שיש הרבה חברות נדל"ן בישראל, לצערנו הרב כולנו גם מכירים את הסיפורים הפחות מוצלחים שיש בתחום הזה. סיפורים בענף של יזמות נדל"ן שנגמרו בכך שהיזם נעלם עם כל הכסף של הקונים וכדומה, מה שאומר שצריך לבדוק בשבע עיניים איפה אתם שמים את כל החסכונות שלכם.

לקנות דירה ישירות מהקבלן

אי אפשר לדבר על חברות שונות של נדל"ן ולא לדבר על רכישה של נכס ישירות מהקבלן. אם זה מה שאתם חושבים לעשות, בין אם הנכס מיועד לשימוש האישי שלכם ובין אם הוא מיועד להשקעה, כדאי יהיה לבדוק שהקבלן באמת אמין. ראשית, יש הבדל במחירים בין הקבלנים השונים ובין חברות נדל"ן רבות שנמצאות בשוק ושנית, יש הבדל בין קניית נכס שכבר מוכן ובין קניית דירה שנמצאת בפרויקט עתידי. קחו בחשבון את כל הנתונים ועשו כמה שיותר חישובים בעניין הזה כי המטרה היא לצאת כמה שיותר מרוצים. אומנם יזמות נדל"ן תמיד תדרוש מאיתנו רמה מסוימת של סיכון אך עדיף שהסיכון הזה יהיה מחושב. אתם תראו שבסופו של דבר, עם מספר השקעות נכונות, החיים שלכם ייראו אחרת מבחינה כלכלית, אז למה אתם מחכים?