גם במגזר האזרחי, זר אבלים הוא משהו שרואים כמעט בכל הלוויה או אזכרה בבית העלמין, מה שבדרך כלל מונח על ידי גוף מסוים שרוצה להביע צער. פרחים אומנם מביעים בדרך כלל שמחה והתחדשות אך יש להם גם את הצד השני – ביטוי של יגון ועצב כמו גם השתתפות בצער. זר אבלים שמונח על קבר או על מצבה יגיע בדרך כלל עם סרט שחור שבו יהיה כתוב מי נתן את הזר.

זר פרחים או גלגל אבלים?

יש שני סוגים של זרי פרחים מעוצבים לאבלים. יש את הזרים האובליים שבדרך כלל יש בהם ליליות, גלדיולות, ורדים, שושנים צחורות וגרברות ויש את הזרים ששזורים בצורה עגולה והפרחים ננעצים בגלגל קש שמלופף עליו ניילון. גם בזרים הללו יש את אותם פרחים וניתן להשלים אותם עם ירק. אז במה לבחור, זר פרחים או גלגל אבלים? זה קודם כל אינדבדואלי וכל אחד מניח את מה שנראה לו הכי מכובד. אך בדרך כלל כשמדובר על טקס רשמי, טקס המאורגן על ידי המדינה או גוף כלשהוא או שהמניח הוא נציג של גוף כלשהוא, נהוג להניח את גלגל האבלים שהוא ייצוגי יותר. כשמדובר על אזכרה או אירוע פרטי, נהוג להניח זר פרחים אובלי או רגיל, או סתם כמה פרחים יחדיו.

דבר אליי בפרחים...

מי לא מכיר את המשפט האלמותי: "דבר אליי בפרחים אהובי" ואכן, פרחים תמיד מתקשרים לרומנטיקה ויופי, שמחה והתרגשות. אך פרחים מביעים קשת רחבה של רגשות וזו הייחודיות שלהם, זה מה שהופך אותם לכל כך מיוחדים ולתמיד מכובדים. פרחים בהלוויה, אזכרה או טקס זיכרון כלשהוא תמיד יעשו את העבודה והם פתרון מצוין למי שלא יודע איך לתקשר עם האבלים אך בכל זאת רוצה להביע השתתפות ועצב...

פרחים שמגיעים עד בית העלמין.

אם פעם בשביל לקנות פרחים ובעיקר אם אלו היו פרחים לאירוע פחות שגרתי מהאירועים הרגילים, "אירוע" כמו הלוויה, אזכרה וכדומה, הייתם צריכים לצאת מהבית ולכתת את רגליכם או לשוטט ברכב בין חנויות פרחים, היום אתם כבר לא צריכים לעשות את זה. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להיכנס לאתר האינטרנט של החנות בה אתם רוצים להזמין, לוודא שיש זרי פרחים לאבלים או גלגלי אבלים, לבחור את הזר שנראה לכם המכובד ביותר בהתאם לתקציב שלכם ולהזמין. אתם לא צריכים לבוא לקחת ואפילו לא צריכים לקחת אותו אתכם. אתם יכולים ברוב המקרים לבקש שהשליח יגיע עם הפרחים או הגלגל לבית העלמין ותוכלו לקבל אותו ולהניח אותו תוך זמן קצר.