1.  כאשר מדובר על שיפוץ כללי של הדירה חייבים לקחת בחשבון מספר מרכיבים כאשר בחירת הקבלן עבור השיפוץ היא ככל הנראה הבחירה המשמעותית ביותר. כשמחפשים קבלן מומלץ לשיפוץ דירה אל לכם להתפשר או לעגל פינות, אתם חייבים לבחור קבלן מקצועי בעל ידי זהב שיודע בדיוק את המצופה ממנו. רק איש עבודה מקצועי מהמדרגה הראשונה יוכל להגשים את חלומכם בדבר השינוי בדירה, איש מקצוע בינוני ואף נמוך מזה פשוט יכול לגרום לכם לנזק בלתי הפיך.
  2. שיפוץ דירה קומפלט זו דרך מצוינת למעשה להפוך את ביתכם לבית חדש לחלוטין. בדיוק בשביל זה אתם חייבים לבצע תכנון מקדים ולחשוב קדימה גם על הפרטים הקטנים ביותר. בזמן שאתם יכולים לתכנן ולדמיין את מה שאתם רוצים בסוף, המטרה להוציא את זה לפועל מונחת על כתפיו של קבלן השיפוץ ולכן עליכם להעביר אליו את המסר בצורה ברורה ולוודא שהוא מבין אתכם. אם קבלן השיפוץ לא מראה לכם תכנית עבודה מסודרת אתם במצב לא טוב, דרשו להבין מה הולך לקרות בבתיכם שלב אחר שלב עוד בטרם תחילת העבודה.
  3. בואו נשים את הדברים על השולחן- יש לא מעט נוכלים ורמאים בכל תחום שם בחוץ ולצערנו גם בתחום שיפוץ הדירות נוכל למצוא לא מעט אנשי מקצוע שלא היינו רוצים שום עסק איתם. לפני שאתם בוחרים קבלן מקצועי וודאו שהוא אמין, בדקו את עבודותיו הקודמות, קבלו המלצות משכנים או חברים ואל תתחילו את העבודה על הבית עד שאתם בטוחים שבחרתם את האיש הנכון למשימה.
  4. המחיר הוא פרמטר מאוד משמעותי באופן הבחירה שלכם, שיפוץ דירה זו החלטה שעלולה לגזול מכם תקציב לא מבוטל אבל עדיין שימו לב לסכומים שדורש מכם קבלן הביצוע של שיפוץ הדירה. גם אם המחיר גבוה מדי וגם אם הוא נמוך מדי הרימו גבה ושאלו לפשר העניין, אל תתפתו מצד אחד לבחור במחיר הנמוך ביותר ומצד שני כמובן אל תהיו פזיזים ואל תשלמו מחירים מופרזים. שיפוץ דירה במחיר זול שהוא גם יעיל ואפקטיבי זו בהחלט משימה אפשרית, חפשו היטב ותוכלו למצוא את הנוסחה הנכונה.
  5. בחרו איש מקצוע שמבין אתכם וזורם עם הרעיונות שלכם. אין דבר יותר מתסכל מאשר להסביר לקבלן את הרצונות והמחשבות שלכם והוא יפסול כל דבר בטענה שזה לא בר ביצוע או בטענה שזה פשוט רעיון מיושן. בסופו של דבר זו הדירה שלכם ורק אתם תחליטו כיצד היא תיראה לאחר השיפוץ, השתדלו לבחור איש מקצוע שמבין את הראש שלכם כבר מהרגע הראשון.