אם החלטתם לקחת את האהבה הגדולה של רובנו ולעשות ממנה עסק אתם מצד אחד עושים צעד נכון אך מצד שני יש גם לקחת בחשבון את הסיכונים והתהליך שבדרך. כמו בכל תחום בחיים, גם שזה נוגע לפתיחת פיצרייה עליכם לנהוג בתבונה ולעבור שלב אחר שלב אחרת אתם יכולים להתרסק עם העסק שלכם בדיוק כמו שאתם מרסקים את העגבניות על הבצק. בגדול, עליכם לשים לב לשני נושאים עיקריים וזה כולל את הציוד והתקציב, אם תצליחו בשני הפרמטרים האלו הדרך אל האושר, וכמובן אל העושר תתקצר משמעותית.

ציוד לפיצריה – לבחור את הציוד האיכותי ביותר
חשבתם פעם מה הופך פיצה אחת לטובה יותר מהשנייה? מה גורם לפיצריה אחת להיות מלאה ברוב שעות היום לפיצריה אחרת להיות חצי ריקה? הרי הבצק הוא לרוב אותו בצק, העגבניות הן אותן עגבניות ואפילו התוספות הן אותן תוספות. ההבדלים הם קטנים, לעיתים אפילו קטנים מאוד אבל ידוע, בעיקר בתחום הקולינארי כי ההבדלים הקטנים מרכיבים את התמונה הגדולה. ציוד לפיצריה הוא אחת הסיבות העיקריות לאיכות ולטעם של הפיצה, ציוד איכותי שמקבל שמירה צמודה הן מבחינת תחזוק והן מבחינת ניקיון יספק ללקוחות שלכם תחושה אחרת, אין בכלל ספק בכך. שאתם בוחרים את הציוד לפיצריה שלכם זה ממש לא המקום לעגל פינות, בחרו בציוד הטוב ביותר.

הקמת פיצריה – התחשבו בתקציב הראשוני שלכם
בין אם מדובר בעסק הראשון שלכם ובין אם אתם אנשי עסקים וותיקים אתם בוודאי מבינים שלא מהיום הראשון תתחילו להרוויח. ההשקעה הראשונית היא לרוב ההשקעה הגדולה ביותר והיא חייבת להיות נבונה ומתאימה לצרכים שלכם. עליכם למצוא את האיזון המושלם שבין תקציב שפוי ומתאים למידותיכם לבין בחירה בציוד, במקום ומרכיבים הטובים ביותר. הקמת פיצריה היא לא עסק פשוט אבל גם לא מסובך במיוחד, הכל תלוי בהתנהלות הכללית והכלכלית שלכם שהיא למעשה המפתח שלכם להצלחה. אם אתם מרגישים שאתם צריכים להוציא סכומים גבוהים הרבה יותר ממה שתכננם תחילה קחו רגע פסק זמן וחשבו מסלול מחדש, אל תכנסו להרפתקה כלכלית של תדעו איך לצאת ממנה.

תנור פיצה – הלב של המטבח שלכם
למגשי הברזל שבהם תכינו את הבצק יש חשיבות גדולה, לסכין שבה תחכו את הפיצה יש חשיבות גדולה, לתוספות שתחליטו להכין עבור הפיצה יש חשיבות גדולה ולמגשי העץ שעליהם תגישו את הפיצה ללקוחות יש חשיבות גדולה אבל עם כל הכבוד לכל אלו יש מרכיב אחד שכול לעשות את כל ההבדל והוא התנור שבו תבחרו. תנור לפיצריה הוא הלב של כל העסק שלכם, אם יש מרכיב אחד שאפשר להגדיר אותו כחשוב ביותר הוא התנור ולכן שנייה לפני שאתם מחליטים עליו חשבו היטב האם זו הרמה הגבוהה ביותר שיכולתם להביא לעסק החדש שלכם.

המאמר באדיבות אתר שף ליין – ציוד למסעדות: http://www.chef-line.co.il