1. מעבר דירה בכלל או מעבר דירה בירושלים בפרט זו חגיגה גדולה. אתם יכולים להתחיל בחיים חדשים, להכיר שכנים חדשים וכמובן לפתוח דף חדש בבית המשודרג שתמיד חלמתם עליו. שנייה לפני שאתם יושבים על הספה ונהנים מביתכם החדש עליכם לבחור את המובילים הנכונים, אם תבחרו נכון כבר התחלתם ברגל ימין.
  2. הובלות בירושלים והסביבה שונות מכל עיר אחרת בגלל הצפיפות, העומס, העליות וכו' ולכן עליכם לבחור חברת הובלות שמכירה היטב את כל התנאים. העדיפות בבחירה היא לחברת הובלות ירושלמית שמכירה את העיר הכי טוב וזה עדיף על חברת הובלות שמבצעת את רוב ההובלות מחוץ לירושלים.
  3. אל תנסו להעביר את הבית בעצמכם, גם אם אתם סטודנטים או משפחה בתחילת דרכה ללא הרבה רהיטים ומוצרי חשמל עדיין מומלץ מאוד לא לעשות זאת בעצמכם אלא לתת למקצוענים לעשות את עבודתם.
  4. השוו מחירים ואל תתפתו לשלם מחירים נמוכים מדי מחד ואל תפסלו מיד חברת הובלות שהמחיר שלה קצת יותר גבוה מאידך. המחיר יכול לספר רבות על האמינות, המקצועיות והניסיון של חברת ההובלות, נסו לבחור מחיר שנראה לכם סביר וכמובן שיתאים לתקציב שלכם.
  5. הובלת דירות בירושלים עושים רק בשעות המתאימות ויכולים לחסוך הרבה מאוד זמן ועצבים. ירושלים היא אחת הערים העמוסות בישראל ולבצע את ההעברה בבוקר יום ראשון או אחרי הצהריים של יום חמישי זו כנראה טעות גדולה, בחרו ביחד עם המובילים את היום הנכון ותצאו גדולים.
  6. ארזו את כל החפצים מספר ימים לפני ונצלו את ההזדמנות להיפטר מהרהיטים או מוצרי החשמל שאתם כבר לא צריכים. יש אומנם הובלות שכוללות גם אריזה אבל אם ההובלה שלכם לא אל תחכו לרגע האחרון והתחילו לארוז מספר ימים לפני יום המעבר.
  7. העברת דירות בירושלים יכולה להיות סיוט מתמשך אם לא מתכננים את יום המעבר עד הפרט האחרון. בתוך התכנון המוקדם עליכם להכיל את מציאת חיפוש ושמירת החנייה ביום שלפני, למצוא סידור לילדים שלא יפריעו במהלך ההובלה, אריזה מוקדמת של כל החפצים בבית, מציאת המסלול הקצר ביותר ועוד.
  8. בקשו מהבוס יום חופש ואל תנסו למצוא זמן בין העבודה ובין החוגים של הילדים. יום המעבר הוא גם ככה יום לחוץ ומתיש, אל תעמיסו על עצמכם יותר מדי.
  9. עדכנו את השכנים מראש על ההובלה, הן בבית ממנו אתם עוברים והן בבית אליו אתם עוברים. אם תודיעו לשכנים מראש תוכלו להרגיש שלמים עם עצמכם ולא לשמוע טענות מיותרות מצד השכנים שלא היו מיודעים.
  10. שמרו על סבלנות ורוגע, מדובר ביום לא פשוט ועליכם להיות באנרגיות חיוביות כל הזמן אחרת יום המעבר ייראה לכם כאילו הוא נמשך חודש שלם. זו אולי נשמעת קלישאה אבל אם אתם תהיו טובים עם יום המעבר, בהחלט אפשר לומר שיום המעבר יהיה טוב אליכם.