אחד מסוגי העגילים היפים והנחשקים ביותר הוא זה הכולל שיבוץ יהלומים. זוהי דרך נפלאה ומיוחדת להפתיע את היקרה לך מכל ולהביע את אהבתך אליה. היהלומים משדרים יוקרה ואלגנטיות, משדרגים כל עגיל בצורה נהדרת ואין אישה שלא תשמח להתהדר בהם. בשורות הקרובות נסקור את הקריטריונים על פיהם כדאי לבחור עגילי יהלום כך שתוכל לבצע את תהליך הרכישה בצורה מושכלת ביותר.

 

סגנונות העיצוב של עגילי יהלום

עגילי יהלום יכולים להיות עשויים ממגוון רחב של חומרים (זהב צהוב, זהב לבן, כסף ועוד) שבכולם היהלומים משובצים כמוטיב עיקרי ובולט לעין. בין סגנונות העיצוב הפופולאריים עבור סוגי עגילים אלו ניתן למצוא:

  • עגילים צמודי אוזן – נצמדים לאוזן ללא יכולת התנועעות ועל כן כוללים שיבוץ יהלום מרכזי או צבר של יהלומים קטנים מרוכזים במקום אחד.
  • עגילים תלויים – אלו עגילים שנתלים על גבי האוזן באורכים שונים והם עשויים לכלול אלמנט תלוי מרכזי שעליו יהלום בודד או לחלופין לכלול שזירת יהלומים קטנים יותר לאורך השרשרת.
  • עגילי חישוק – עגילים שהם הווריאציה של טבעת יהלום. הם מגיעים בצורה של חישוק שעליו יהלום מרכזי או מספר יהלומים קטנים לאורך ההיקף. ניתן למצוא חישוקים בעלי קוטר משתנה ובהתאם להעדפותיה של האישה.

 

חשוב מאוד לבחור את סוג החומר של העגילים בהתאם לצבע העור והשיער של העונדת אותם. בנוסף, הבחירה בין עגילי יהלום צמודי אוזן לבין עגילים תלויים או עגילי חישוק צריכה לקחת בחשבון גם את צורת האוזן של האשה ואורך השיער שלה.

 

סוגיית היהלומים

לעומת עגילים אחרים, עגילי יהלום כוללים את המוטיב העיקרי ומושך העין הלא הוא היהלום, שגם קובע במידה ניכרת את עלות העגילים. בהקשר זה יש לדעת כי היהלומים נבדלים אלו מאלו בהתאם למספר קריטריונים קובעי איכות והם הצבע, רמת החיתוך, הקראט (משקל היהלום) והבהירות. יש לציין כי ההבדלים באיכויות הגבוהות אינם ניכרים לעין במבט ללא שימוש בציוד הגדלה, ועל כן אין הכרח להשקיע ביהלומים היקרים ביותר אם אין לכם התקציב הפנוי לכך. גם יהלומים בדרגות מחיר נמוכות יותר יראו נפלא ובהחלט ישיגו את האפקט הנדרש. פקטור משמעותי נוסף שקובע את מחיר העגילים מבחינת היהלומים הוא משקלם. לשם כך יש להחליט האם להשקיע בעגילי יהלומים שכוללים יהלום אחד מרכזי וכבד (למשל, בעגילים צמודים) או בשזירת נקודות יהלומים רבות לאורך העגילים. במקרה השני, חשבו את מספר הנקודות ומשקלם והשוו עם הצעות אחרות שאתם מקבלים.

 

דבר שחשוב מאוד לוודא לפני הרכישה הוא מיהו היצרן של העגילים ומהו המוניטין שלו. כך ניתן להיות בטוחים כי היהלומים שתקבלו אכן איכותיים דיו וכמו כן, שהם יושמו בצורה טובה על גבי העגילים ולא יתנתקו ממקומם. ניתן אף לבקש אחריות על עגילי יהלום איכותיים כך שבמידה ויתנתקו היהלומים במקומם הם יוחלפו באחרים באופן מיידי במסגרת עסקת הרכישה.