רשלנות רפואית: בחירת עורך דין מתאים

רשלנות רפואית נגרמת תמיד במצב הפגיע ביותר של אדם, כשהוא חולה, פצוע, נזקק לטיפול ולעזרה וחייב להישען על הצוות הרפואי. לפעמים ברור מאליו שהרשלנות היא כולה של הצוות הרפואי, מה שקורה בדרך כלל. לפעמים פעולה או היעדר פעולה הם הגורמים לפגיעה אנושה או קשה במטופל, מה שגורם לו להבין שנעשתה כאן רשלנות רפואית מובהקת ולכן יש לטפל בכך. זה מסתיים במוות, נכות, פגיעה קשה ביכולות ומוגבלות כלשהי והשלכות קשות על אורח החיים ויכולת ההשתכרות וניהול השגרה הרגילה.

 

רשלנות כתוצאה מהסתרת מידע

לפעמים הרשלנות הרפואית מתגלה רק לאחר שנים של טיפול לא נכון או לא מספיק, או היעדר טיפול, או שההשלכות מכות בעוצמה רק בבגרותו של אדם שנולד לאחר הריון או לידה שבה היו כרוכים היבטים של רשלנות רפואית. במקרים אחרים, תגלו שלפעמים שיקול דעתו של המטופל נתון ללחצים שונים ולכן הוא עלול לבחור בחירות שלא היה מגיע אליהן לולא כן, ולפעמים הוא פשוט אינו מודע לכל הסיכונים ולכל ההשלכות ולכן יכול להפעיל שיקול דעת מוטעה או להזיק לעצמו. יכול להיות שפשוט לא גילו לו את כל מה שהיה צריך לדעת ולכן שיקול הדעת היה דל.

 

בחירת עורך דין שיתבע על רשלנות רפואית

כל המתואר לעיל הוא רק חלק מהמורכבות של תיאור מצב של רשלנות רפואית, ואם זה נשמע לכם מוכר יכול להיות שיש לכם קייס לתביעה על רשלנות רפואית אבל עדיין חובה לבדוק את המקרה שלכם לגופו, להקשות שאלות ולאסוף מסמכים ועדויות. יש גם לבקש חוות דעת מקצועיות בנוגע לתיק שלכם ולשלול לחלוטין כל אפשרות אחרת שמתקבלת על הדעת. לכן זוהי עדות למקצועיות של עורך דין טוב שיש לו ידע מספיק וניסיון בהרכבת תיק ראיות לתביעה על רשלנות רפואית. עורך דין חייב לוודא שלא מדובר בתחושה סובייקטיבית שלכם שנעשה לכם עוול אלא שאכן, נגרמה לכם עוולה שכתוצאה ממנה חיים הסתיימו או השתנו לרעה בצורה בלתי הפיכה.

 

זמינות וגישה של עורך דין חשובות להחלטה

בשעה הקשה ביותר לאדם שרוצה לתבוע על רשלנות רפואית אתם זקוקים למישהו שישמע אתכם, יידע לנתח את התיק שלכם ולומר לכם אם יש לכם סיכוי לנצח בו, וזאת עוד לפני שאתם מתחילים את הדרך הארוכה. מכיוון שהמצב עצמו גם ככה קשה וטעון פיזית ורגשית, בחירת עורך הדין שלכם חייבת להישען גם על גישה שתואמת את הצרכים והציפיות שלכם. עורך הדין גם חייב לגלות זמינות ונגישות כדי לעדכן אתכם כל הזמן, לדווח לכם, לגבות מכם עוד עדויות ולתת לכם הנחיות מדויקות כיצד להמשיך. כך תוכלו להבין אם בחרתם נכון עורך דין שייצג אתכם כהלכה. התקשורת שלכם והכימיה עם בא הכוח שלכם חשובות מאוד ולכן חפשו את האמפתיה הנכונה משולבת באסרטיביות מכובדת במידה.