כיום רבים העוסקים בתחום הנדל"ן, מסבירים כי שיפוץ להשבחת נכסים הינה דרך ליהנות מהכנסה קבועה, מרווחים טובים, כמו גם מאיכות חיים וכמובן העלאת ערך הכנס - כך שתמיד ניתן יהיה למכור או להשכירו בתשואות גבוהות.

ואכן רבים מבעלי הדירות והבתים כמו גם נכסים שונים, מנסים לחסוך "שקל לשקל" על מנת לממן את השיפוץ שיהפוך את הנכס לאטרקטיבי הרבה יותר. אבל כיצד אפשר לקדם את התהליך ולשפץ דירה כבר עכשיו? הנה כמה דרכים חכמות בהן ניתן לפעול:

קבלת מימון מהרשויות – כיום בעלי מבנים שמטים לנפול או כאלה שנחשבים מועדים לשימור, מקבלים סיוע במימון השיפוץ, כאשר המבנה חייב לעבור שיפוץ מסיבי כמה שיותר מוקדם. נסו לפנות לרשויות המקומיות באזור המגורים שלכם, להבין כיצד תוכלו לממן שיפוץ בעזרתם, ואילו תנאים תוכלו לקבל לסיוע בעת התהליך. בכך תוכלו להפוך את המבנה שלכם לנכס של ממש התורם לנראות של הנוף ובכך מעלה את ערכו ביותר מעשרים אחוזים בשנה!

הלוואה מהירה – מי שרוצה לקבל מימון לשיפוץ דירה ופנה לבנק שסירב להקנות את הסכום הדרוש, כמו גם מי שהריביות שהציעו לו הבנקים המסחריים היו גבוהות מידי עבורו, יוכל תמיד לפנות אל חברות חוץ בנקאיות על מנת לקבל הלוואה מהירה, הלוואת חוץ בנקאית הינה כזאת שניתנת בדרך כלל ללא קשר לחשבון העובר ושב, תוך שהיא מותאמת אישית לצרכי הלקוח כמו גם שישנן חברות פיננסיות שיציעו הלוואה בריבית נמוכה ואטרקטיבית. לכן חשוב לבדוק את אפיק זה על מנת לממן שיפוץ דירה להשבחת הנכס.

שיתוף שכנים – שיפוץ בניין מגורים בו ישנם כמה דירות בבעלות השכנים, יכול להיות זול יותר במידה ותשתפו את השכנים בתכניות השיפוץ ובצירוף מימון לשיפוץ מסביב של המבנה ושל הדירות בבניין. באמצעות שיפוץ גדול על ידי חברות קבלן העוסקות בתחום תוכלו גם להוזיל עלויות ולקבל הצעת מחיר אטרקטיבית יותר, כמו גם לממן את השיפוץ בהשתתפות כל דיירי הבניין.

לסיכום, הלוואה מהירה, מימון שיפוצים על ידי רשויות, שימור מבנים ושיתוף שכנים בתכניות השיפוצים - כולם יכולים להוביל אל תוצאות טובות יותר בעת חיפוש מקורות מימון לשיפוץ דירה!