תתארו לעצמכם את התמונה הבאה. אתם ביחד עם האהובים שלכם, בלב ים, שטים על אונייה גדולה, מפוארת, עם כל מה שרק יכולתם לחלום עליו, שטים לכם בין נמלים של מדינות שונות, למשך תקופה מסוימת, בלי דאגות, בלי מחשבות, בלי שתצטרכו לקום כל בוקר לעבוד, בלי פלאפונים או מיילים, רק אתם והים.

אין ספק, שזה החלום של לא מעט ישראלים ובכלל, של לא מעט אנשים בעולם. לשם כך, כל מי שרוצה להגשים את החלום, יוצא לקרוז. מדובר בהפלגות מיוחדות אשר יוצאות מנמלים ברחבי העולם, בין אם זה ישראל, אירופה, ארצות הברית או כל מקום, אל יעדים שונים, קרובים ורחוקים, כאשר ההפלגה מתרחשת באמצעות אונייה גדולה, אשר במובנים מסוימים מתפקדת בתור בית מלון צף.

האונייה אשר מוציאה אנשים אל הפלגות נופש, כוללת בין היתר, חדרי שינה ברמות שונות, מסעדות, בתי קפה, חנויות, קזינו, חדרי כושר, בריכות שחייה, ספא, הפעלות לילדים ולמבוגרים ועוד. האונייה שטה על פי מסלול קבוע מראש, כאשר היא עוצרת מעת לעת בנקודות עצירה מתוכננות, ושם אפשר לרדת מהאונייה ולבקר במקומות שונים. בדרך כלל מדובר על מקומות מרכזיים או מקומות ייחודים.

צריך לומר, כל קרוז כזה נמשך מספר ימים, לרוב בין שבוע לחודש, תלוי בסוג הקרוז, ביעד, וזה כמובן משנה גם את עלויות ההשתתפות. במקרים רבים, בשביל להצטרף לקרוז כזה, יש לטוס אל יעד מסוים ושם אפשר לעלות אל האונייה.

כיצד בוחרים קרוז מתאים

בשביל לצאת על הפלגת נופש כמו שאנחנו רוצים, הרי שאנחנו צריכים לבחון מה האופציות שעומדות לרשותנו. בין אם זה מבחינה כלכלית, מבחינת מועד ההפלגה, וכן בכלל, אילו אופציות קיימות להפלגות מסוג זה ומה יכול להתאים למה שאנחנו מחפשים.

מעבר לכך, אנחנו צריכים לבחון מה אנחנו מקבלים בכל אחת מההפלגות, מה כוללת התוכנית ומה כוללת האונייה. האם מדובר באונייות עם חדרי שינה מיוחדים, האם יש בהן מסעדות מסוגים שונים, מגוון חנויות והאם באונייה נערכות הפעלות שמתאימות גם למבוגרים וגם לילדים.

לפני סיום רק נדגיש, אם אנחנו רוצים לצאת אל קרוז כזה או אחר, אנחנו צריכים לתאם זאת כמה חודשים מראש, חשוב מאוד שאנחנו נבחן מה מזג האוויר במועד בו אנחנו רוצים לצאת להפלגה, וכן האם אנחנו יכולים לצאת במועד זה מבחינת עבודה, לימודים, ילדים או מכל מבחינה אחרת שיכולה להשפיע עלינו.

צילום Pixabay