מאחר ורובינו כבר לא חיים במערות, מאפסנים חיטה בכדים העשויים מחימר או קוראים רק ממגילות, רובנו נצטרך מדפים בשלב זה או אחר בחיינו - בין אם קניתם דירה חדשה, ובין אם אתם מעוניינים "לשדרג" את העיצוב בדירה הקיימת.

כיצד נבחר בפתרון המידוף המתאים לנו?

קיים מבחר גדול של פתרונות אכסון לשוק הביתי, במבחר עיצובים וסגנונות. טיפ - בבואכם לבחור מדפים, כדאי שתגיעו מוכנים - מומלץ לגבש מראש את הקונספט העיצובי וטווח המחירים שתכננתם. התלבטות מוגזמת בחנות או מול התמונות במחשב, יכולה לתסכל ולהתיש - כאשר מאגרי האנרגיה שלכם מרוקנים, לא קל לקחת את ההחלטה הנכונה. חשוב שהמדפים החדשים יתאימו לשאר הרהיטים בבית, לצבע הקיר וכו' - אתם לא רוצים שהם ייתפסו כנטע זר, שלא משתלב עם שאר הפריטים בחלל. המדפים החדשים שלכם צריכים לייצג את מי שאתם, לעצמכם ולנכנסים בשערי ביתכם.

דבר שני, פונקציונליות. תפקיד המדפים בבית הוא להוות תמיכה לחפצים שונים שמשמשים אותנו בחיי היום יום, או לפריטי אמנות שאנו נהנים להביט בהם. חשוב שתבחרו מדפים שמסוגלים לעמוד בעומס המשקל המיועד, ויהוו בעלי פוטנציאל מופחת להתרסקות ולעוגמת נפש מצדכם. בהקשר לזה, קריטי שתקדישו תשומת לב לחומר ממנו בנוי המדף, ולמכניקת קיבוע המדף לקיר. אתם רוצים שהאביזרים שמחברים את המדף שלכם לקיר המיועד יהיו בנויים בצורה חסונה ועמידה. על החומרים להיות אמינים ואיכותיים, ולהשתלב בהתאם עם החומר ממנו בנוי הקיר.

שקלו אלמנטים עיצוביים שונים -

מגירות - ניתן לשלב פתרונות מידוף עם מגירות, המותאמות עיצובית למדף ולשאר המתחם.

ספריות - בדומה לארון, ספריה היא מערכת של מדפים (שלא חייבים לאכסן רק ספרים...). בשונה מארון רגיל, הספרייה לרוב תהיה מחוברת לקיר באבזרי קיבוע, ולא תכיל דלתות חיצוניות. קיים מגוון רחב של עיצובים לספריות - המדפים הם לא בהכרח סימטריים או זהים בגודלם אחד לשני, אך תמיד בעלי תמה (רעיון מרכזי) עיצובית משותפת

מדף מרחף \ צף - סגנון מודרני של מידוף, בו המדף אינו מחובר לארון או למשטח אנכי. החיבור הוא ישירות לקיר, ללא תמיכה. קיימים גם עיצובים בסגנונות מלבניים, המורכבים משני מדפי עץ המקבילים אחד לשני, המחוברים לשני משטחים אנכיים מקבילים  - אפקט של מלבן מרחף \ צף. בכך, עיצוב זה מאפשר להניח ספרים וחפצים "לא יציבים" אחרים על המדפים הנ"ל וליצור "ספרייה מרחפת". בבחירת מדפים בסגנון כזה, חשוב לוודא שהחומר ממנו בנוי הקיר, ואבזרי הקיבוע המותקנים על המדף עצמו, מסוגלים לעמוד לאורך זמן במעמסה הפיזית.