המשמעות המעשית הינה שהאדם תלוי כמעט לחלוטין בעזרה מהזולת. יש צורך בהבאת אחיות, מטפלים ובעלי מקצוע אחרים בתחום, ובמקרים רבים, מדובר על 24 שעות ביממה. הנטל הפיזי והכספי אינו יכול ליפול רק על בני המשפחה שזקוקים לזמן לעצמם לצורך עבודה ופרנסה ולצרכים אחרים. משום כך, רבים רוכשים פוליסות ביטוח סיעודיות פרטיות מבעוד מועד. במקרים בהם חברת הביטוח אינה מכירה בזכות בעלי הפוליסה לקבלת תגמולים ניתן להתדיין מולה, ומוטב לעשות זאת בעזרת עורך דין ביטוח סיעודי.

מצב סיעודי

יש פרמטרים ברורים אותם קבע המחוקק למצב סיעודי שיכול להיגרם מבעיות פיזיות או נפשיות. מצבים פיזיים הם כאשר לא ניתן לבצע 3 מתוך 6 פעולות שגרתיות וחיוניות. לקום ולשכב, להתרחץ, לשלוט על הסוגרים, להתלבש ולהתפשט, לאכול ולשתות, לנוע ולהתנייד. מקרה הסיעוד השני הוא כאשר החולה מוגדר כתשוש נפש כתוצאה ממחלה עצבית כמו אלצהיימר ואחרת או מסיבות אחרות. יש ירידה בפעילות הקוגניטיבית וביכולת האינטלקטואלית והוא נזקק לסיוע והשגחה צמודים כל העת.

אי הכרה בזכות

חברת הביטוח יכולה לא להכיר במסמכים הרפואיים שהובאו על ידי התובע ורשאית להביא חוות דעת רפואיות משל עצמה. היא יכולה לדחות על רקע טעויות בהגשה, בגלל סיבות כמו רשלנות רפואית ועוד. לעיתים, הלקוח עצמו לא מודע לזכאותו. בכל הנסיבות הללו יש אפשרות להיעזר בשירותי עורך דין ביטוח סיעודי המכיר את הנושא. עורך הדין ילך מהקל אל הכבד. ראשית, הוא ילמד את התיק וכבר בשלב זה יכול לייעץ אם יש סיכוי לזכות בתביעה, או שכדאי לרדת ממנה.

שירותים מקצועיים

במידה ויש סיכוי הוא חייב לאמוד אותו. במידה והלקוח ישכור שירותיו הוא יכין תיק תביעה מפורט שנדרשים לו מסמכים רפואיים ואחרים. לפני תביעה תתבצע פנייה לחברת הביטוח. חברות ביטוח רבות שרואות שהצדק איננו עימן נוטות להתפשר ולוותר כבר בשלב כזה. במידה והדבר אינו קורה אזי יהיה צורך לפנות לבתי משפט. עורך דין מקצועי ומנוסה יודע לטעון ולתבוע וייצג את לקוחו כל הדרך אל זכייה בתיק. משמעות הזכייה הינה קבלת כספים חיוניים להתנהלות עתידית.