צילום-  pixabay.com

אנשים אשר מקפידים לנקות את ביתם ומתחזקים אותו נכון, יודעים כמה חשיבות גבוהה יש עבור ניקוי ספות. האבק, הפירורים, החול  חודרים לספה והיא כבר מזמן לא נעם לשבת עליה, כאשר היא במצב מלוכלך, שלא להזכיר את הנושא הבריאותי. יש לקחת בחשבון, כי פעילות מרובה בספה, כגון ישיבה ממושכת או תחלופה של אנשים שיושבים על הספות, גורמת לכך שהספה תצבור כמות גדולה של חיידקים. למעשה הספות בביתנו, מהוות מקלט עבור מקקים, קרדית האבק וחיידקי מזון.

הדבר החשוב ביותר שהוא חלק  מהאחזקה השוטפת של ניקוי ספות הוא שאיבת הספות. אם תשאבו את הספות בביתכם, לפחות פעמיים בשבוע, הן תהיינה נקיות יותר. ההמלצה היא, במיוחד עבור ריפוד בד, להזמין חברת ניקוי ריפודים, אשר מתמחה שנים בכל סוגי הריפודים, מה שיקנה לספה שלכם מראה חדש, הבד יהיה נקי ואתם לא תסתכנו בטעות בניקוי כגון שימוש בחומרים מסוימים שאינם מתאימים לבד הספה.

ניקוי שוטף של ספות - הפן האסטטי והפן הבריאותי

מי אינו מעוניין לארח אורחים בסלון נקי? כאשר השטיחים והספות נקיות ללא רבב? כדאי לשמור על ספות נקיות, באמצעות הימנעות מאכילה ושתייה בקרבתן, זה האויב מספר אחד של הריפודים והשטיחים ולכן, אם תקפידו גם על אורח חיים נכון ועל תחזוקה שוטפת, המראה של הספות הנקיות יישמר. יש אנשים בירושלים למשל, אשר מקפידים בכל תקופה קבועה, להזמין ניקוי ספות בראשון לציון, ע"י חברה מקומית שגם נמצאת באזור זה וגם וותיקה. החברה מאבחנת תחילה את סוג הריפוד ואז מחליטה, באילו חומרי  מקצועיים  עליה להשתמש.

אם חשבתם לרגע לנקות בעצמכם את הספות, כדאי כי תיתנו את השרביט, לידיה של חברת ניקוי כל סוגי הריפודים. ראשית כל ניקוי מסוג זה, נעשה באחריותה המלאה של החברה וכן, לצוות הניקיון ישנן מכונות משוכללות, אשר מחדירות חומר ניקוי עם מים לספות, יונקת את הלכלוך יחד עם המים. פעולה זו מתבצעת מספר פעמים, עד שהספות תהיינה נקיות לחלוטין, כאשר המים שיצאו מהספה עם חומר הניקוי יהיו נקיים לחלוטין.

הבחנתם בכתם על הספות? - היזהרו בבחירה של חומר הניקוי

במרכולים, קיימים המון סוגים של חומרי ניקוי ספות. על מנת לבחור נכון את חומר הניקוי, יש לדעת תחילה את הרכב הבד של הריפוד. על פי האבחון הנכון, יש לקרוא על חומרי ניקוי הריפוד לאיזה סוג בד מתאים חומר הניקוי. יש להשתמש בחומר הניקוי ברגע שהבחנתם בכתם על הספות.ככל שהכתם יהיה טרי, כך יהיה לכם קל יותר להסירו. אם לא תנקו מיד באופן נקודתי את הכתם מהספות, הוא יחדור לסיבים ולא יהיה מנוס מאשר לקרוא לחברה המתמחה בניקוי מקצועי של כל סוגי הריפוד.

גם חברות של ניקוי ספות קיימות בשפע בישראל ולכן, יש לבחור חברה מסוג זה, באמצעות המלצות של חברים, או מכרים. יש לבחון לפחות 3 הצעות מחיר, לפני שתחליטו באיזו חברת ניקוי עליכם לבחור