רבים  שהם בעלי משכנתא, מגיעים להחלטה נכונה ומבצעים מיחזור משכנתא. תחילה, יש לברר מה יהיה גובה המשכנתא החדשה שהם נוטלים וההבדל בינה לבין המשכנתא הקודמת ששילמו עליה סכום גבוה יותר עד כה. בגלל השינויים הכלכליים שנוצרו בישראל וכן, הריבית הנמוכה במשק שינויים אלה, גרמו לרבים לבצע הליך חכם זה וזאת, לאחר ששמעו על הליך זה וביררו עליו היטב באמצעות יועץ משכנתאות. יש לציין כי הליך זה, דומה ללקיחת הלוואה בדי סגור את המינוס בבנק ובתנאים הרבה יותר נוחים.

חיסכון משתלם בהליך מיחזור המשכנתא שלכם

תוכלו לקצר את תקופת המשכנתא, ע"י מיחזור משכנתא ואפילו להוריד את סכום ההחזר החודשי ואין יותר כדאי מהליך זה עבורכם. אמנם יש לשלם על הליך זה אגרות שונות כגון אגרת פתיחת תיק, אגרת ביטול משכנתא קודמת, עמלות נוספות בשל השינויים של המשכנתא הקודמת, אך הוצאות אלה הן כאין וכאפס, לעומת החיסכון שתוכלו ליהנות ממנו, כאשר יהיה לכם ראש שקט יותר, לאחר שתבצעו צעד נבון זה.

גם הבנק שממנו תבצעו את מחזור המשכנתא ירוויח מהליך זה

גם אם תבצעו מיחזור משכנתא מבנק אחר שהוא חדש לכם, הבנק החדש לא יפסיד בשל הריביות החדשות במשק, כי אם נהפוך הוא- הבנק ירוויח, היות והמשכנתא הקודמת לא בוצעה באמצעותו. רבים הגיעו למסקנה שלמחזר משכנתא הוא אחד מהצעדים החכמים שביצע בחייהם, היות והמיסים במשק עולים, יוקר המחיה עולה ולבטח כמו כולם, גם אתם מתקשים בתשלומים של הוצאות הבית, כאשר הראשון בהם הינו תשלום המשכנתא.

בשנים האחרונות כל נושא של מיחזור המשכנתא, נעשה נפוץ יותר כי התנאים שבהם נלקחה ההלוואה הקודמת עבור המשכנתא, אינם משתלמים בהשוואה לתקופה הנוכחית. תנאי ההחזר של תשלומי המשכנתא יהיו טובים בהרבה ויחסכו לכם עשרות אלפי שקלים. מומלץ תמיד, לנהל משא ומתן עם הבנק ולא להתפשר על העסקה הראשונה שתוצע לכם. הבנקים השונים נלחמים על לקוחות ולכן, ישנם כאלה שיציעו לכם תנאים אטרקטיביים ויהיו אף מוכנים לרכוש את חובכם מהבנק שבו ביצעתם את ההלוואה למשכנתא, כאשר הם יציעו לכם תנאי החזר וריבית הרבה יותר אטרקטיביים.

צילום :pixabay