הזמן טס והילד כבר אוטוטו בן 13. בכל משפחה ההתלבטויות נמשכות כמה שבועות לפני יום ההולדת עד שמגיעים להחלטה איך לחגוג את האירוע. באולם, במסיבה לחברים, בבית הכנסת השכונתי או ברחבת הכותל בירושלים.

אם מחליטים על המיקום המתאים ביותר לעלייה לתורה שהוא רחבת הכותל המערבי כדאי לפנות לחברה בעלת ידע וניסיון רב שתוכל לתכנן עבורכם את האירוע על פי רצונכם.

הפקת בר מצווה בכותל

חברת כינור דוד היא חברה ותיקה בעלת רזומה של שנים רבות בהפקת בר מצווה בכותל. לאור הניסיון הרב שלה, הם קשובים ללקוחות ויחד הם מתכננים את יום המפגש בעיר הקודש.

כדי לנצל את המומנטום שבו כל המשפחה והחברים עולים לירושלים ונוצר מפגש משפחתי רחב מתכננים פעילות המתחילה משעות הבוקר הכוללת טיול באזור ירושלים, וסדנאות מרתקות . בעת ההגעה בסמוך לכותל המערבי מתכנסים כל האורחים ומתכוננים לעלייה לתורה בשירים שונים בליווי של הנגנים שנבחרו בתהליך הפקת בר מצווה בכותל, להיות הרוח החיה באירוע זה. אפשר לבחור כליזמרים המנגנים באקורדיון, קלרינט וכינור, צמד נגני שופרות ארוכים במיוחד או לחילופין חבורת מתופפים שעושים שמח .

מהלך התהלוכה

מנקודה זו ממשיכה כל החבורה הססגונית בתהלוכה בשביל העוקף את סמטאות העיר העתיקה עד ההגעה למרכז דוידסון, שם ליד קשת רובינזון קיימת רחבה אינטימית שאפשר להתכנס בה כולם ולקיים את הטקס המרגש של העלייה לתורה.

החתן מניח תפילין, קורא את הפרשה לשמחתם של כל האורחים שמריעים לו וזורקים עליו סוכריות מתוקות למזל. היתרון במיקום זה הוא שאפשר ליהנות מהטקס הגברים והנשים יחדיו. הפייטן המנוסה של כינור דוד מנהל את הטקס הדתי כהלכתו .

אפשר לנהל טקס זה גם ברחבת הכותל המערבי ההומה אדם ברוב ימות השנה. אם המשפחה והפקת בר מצווה בכותל בחרו במיקום זה, המשפחה מקבלת את ספר התורה מארון הקודש. מתרכזים בנקודת המפגש בין עזרת הנשים לרחבת הגברים כדי שגם הנשים ובעיקר אמו של החתן ייהנו מהטקס החד פעמי.

אופציה נוספת היא לקיים את הטקס בחלק הדרומי של הכותל אשר גם בה מבקרים יחסית מעט אורחים ולכן המקום פנוי ואפשר לנהל את הטקס כהלכתו בעזרת הפייטן של הפקת בר מצווה בכותל .

סיום הטקס

בסיום הטקס הקהל נמצא בהתרוממות רוח, הם שרים ורוקדים עם הקהל המצא בסביבת הכותל, החיילים, התיירים ורבים אחרים כדי לשמח את חתן בר המצווה.

גסטרונומיה בירושלים

להשלמת החוויה העוצמתית מזמינה מראש כינור דוד האחראית על הפקת בר מצווה בכותל מקומות במסעדה מובילה בירושלים אשר יש בה די מקום והיא ערוכה לקלוט קבוצה גדולה.

במעמד זה, מברכים גם אורחים שונים את חתן השמחה ומודים למשפחה שבזכותם נהנו כולם מיום חופש מאוויר הרים צלול כיין ומחוויה עוצמתית מאד שלא תשכח במהרה.