כל מי שנכנס אל בית מרקחת או חנות נעליים, יכול למצוא היום מדרסים כלליים אשר ניתן להשתמש בהם לצורכי הליכה או ריצה. אך מדובר במדרסים שאינם נחשבים איכותיים, כמו אלה אשר ניתן למצוא במכוני אורתופדיה https://www.avidorhc.co.il/וחנויות מותאמות לצרכים אלה.

לשמחתנו, אנחנו יכולים למצוא מגוון חנויות ומכונים אשר יודעים לספק מדרסים איכותיים, מדרסים ברמה הגבוהה ביותר עבור כל מי שזקוק לכך. בין אם מדובר באנשים שמתמודדים עם כאבי רגליים באופן קבוע, אנשים שמתמודדים עם מחלות שונות, אנשים שנולדו עם פגם מסוים ברגל, או ספורטאים אשר הפעילות הגופנית שלהם מחייבת עבודת רגליים מאומצת וממושכת, כמו למשל, רצים, שחקני כדורגל, שחקני כדורסל ועוד.

מי שמחפש היום חנות מדרסים במודיעין והסביבה או בכל מקום אחר בארץ, לא יתקשה למצוא אחת כזו. אך הוא צריך לדעת כיצד הוא יכול למצוא את החנות הטובה ביותר עבורו. זו תהיה החנות שתציע לו אפשרות ייצור ומדידה של מדרסים מותאמים ספציפית לרגליים שלו. כאן חשוב להבין את השיטה בה זה מתבצע.

לפני שנסביר כיצד חנויות מדרסים במודיעין והסביבה מבצעות את ההתאמה, חשוב לומר, מי שבוחר בדרך הקלה והזולה של רכישת רפידים או מדרסים ללא התאמה, לא רק שאיננו משפר את מצב הרגל, אלא גם עלול לפגוע בה. לכן מומלץ מאוד לא להשתמש בשיטה זו, להשקיע קצת יותר כסף וזמן ולרכוש מדרסים מותאמים למבנה הרגל ולמצבה.

כיצד מתאימים מדרס לכף רגל בצורה נכונה

התהליך מתבצע באמצעות מספר חלקים. בחלק הראשון מבצעים שאלון בו נשאל המטופל עם מה הוא מתמודד ומה מצב כף הרגל שלו, מה הוא מרגיש כשהוא הולך, עומד, רץ או כל דבר אחר.

בחלק השני, ישנה מעבדה מיוחדת שבוחנת את הרגל באמצעות מיחשוב מיוחד, בעת ריצה, הליכה ותנועות אחרות. כך ניתן לאבחן בדיוק את מבנה כף הרגל והמצב שלה. הרעיון לבחון שכף הרגל מונחת בצורה נכונה, שלא מתמודדים עם כאבים כאלה ואחרים בזמן ההליכה ובזמן כל תנועה אחרת ובמגע עם הקרקע.

בחלק השלישי, לוקחים מידות של כף הרגל על מנת לייצר את המדרס, הוא יכול להיות בנוי משעם, גומי או חומרים אחרים ייחודים.

לאחר מכן המכון אמור להציג בפנינו את המדרס שהוא ייצר עבורנו, אנחנו אמורים למדוד אותו, ואם יש צורך יבצעו שינויים מסוימים בשביל שהוא יתאים באופן מלא לכף הרגל.

לפני סיום צריך לומר, מעת לעת יהיה צורך להגיע אל המכון בשביל לבדוק האם צריך להחליף את המדרס או שניתן להישאר איתו. בכל מקרה, רצוי מאוד לבדוק עם המכון, האם אפשר לרכוש את המדרסים דרך קופת חולים או דרך ביטוח בריאות פרטי, על מנת לצמצם עלויות באופן משמעותי.

צילום - stockunlimited.