נמנעים מגלוטן? תקנו מהר כרטיס לאתיופיה, או שתקראו את המאמר הזה...

בחנויות הטבע מתחיל להתפשט אט אט הדגן המופלא הזה, אבל הכי פשוט להשיג את הלחם הטעים הזה ממי שמכינים אותו בעצמם ומביאים עד הבית.

הטף. מבטאים (TEFF), ועזבו לבטא – פשוט תאכלו.

אם יש לכם בליינד דייט עם לחם טף, כדאי שתדעו עליו כמה דברים חשובים:

מדובר בדגן עתיק הגדל באופן בלעדי באתיופיה. בשנים האחרונות גדל כל כך הביקוש אליו במערב, והממשלה האתיופית מאוד מגבילה את הייצוא. מתברר שהביקוש הרב ממש תורם לכלכלה במדינה הענייה כל כך.

למזלנו, מותר לייצא טף לישראל, בעיקר בזכות הקהילה האתיופית שמייצרת ממנו את בסיס ההזנה שלה.

אז מה הטירוף הגדול סביב הטף?

זהו דגן עתיק, עם זרעים זעירים (בדומה לפרג למשל), ובזרעים הללו מתרחשת חגיגה: לבד מחומצות אמינו בריאות (שהן אבני הבניין של החלבונים – מסייעים לבניית שריר), הם מכילים כמות גבוהה של סידן, ברזל וחלבון - שזו בשורה כשמדובר במה שמתפקד בשימוש יומיומי כפחמימה,

ותכף נפרט מה אפשר לאכול על בסיס קמח טף.

טף הוא דגן נטול גלוטן, ניתן להשתמש בו לפנקייקים, לחם טף כמובן, ואפילו פסטות. כמובן שיכול לשמש תחליף בפשטידות, עוגות וכו'.

לטבעונים הטף הוא בשורה גדולה כיוון שיש בו כמות ברזל גדולה, חלבון וסידן היכולים למלא את התצרוכת היומית.

כמובן שרצוי מאוד גם להכין מקמח טף את האינג'רה האתיופית המסורתית. אבל ניתן להכין ממנו – חביתה טבעונית, קרקרים, עוגיות, פשטידות, מאפינס ועוד.

לחם טף יוצא נימוח, רך, לח מעט וטעים עד מאוד. ככל שקמח הטף כהה יותר, הלחם יוצא דחוס יותר.

האינג'רה האתיופית היא הלחם המסורתי, ניתן להכין אותה גם בגדלים עצומים, ולצידה תבשילים, המשמשים לארוחות ולכינוסים חברתיים, באמצעותה גורפים את התבשילים ולעיתים מאכילים איש את רעהו.

לסיכום, לחם טף הוא פתרון מצוין לחולי צליאק ולנמנעים מגלוטן ואף מומלץ לכל אחד כתחליף ללחם מקמח רגיל. יש לו סגולות בריאותיות רבות, וכדאי לשלב אותו בתזונה כפחמימה עם קצת פחות רגשי אשמה...

הוא טעים, בריא מאוד ואם עוד לא ניסיתם – זה הזמן!

 

המאמר בחסות היי-טף מוצרי טף איכותיים במשלוח עד הבית