דפוס דיגיטלי הינו בעצם סוג הדפסה חדש שהתפתח רק בשנים האחרונות. מדובר בשיטת הדפסה ישירה, זאת אומרת כי מכונת דפוס דיגיטלית מפיקה את ההדפסה ישירות מפקודה של המחשב אשר קורא את הקובץ הגרפי אל הנייר. הדפסה דיגיטלית מותאמת יותר במקרה של הדפסת כמויות קטנות, ממספר עותקים בודדים ועד לכמה אלפים בודדים.

כמה מיתרונותיו הבולטים של דפוס דיגיטלי

לדפוס דיגיטלי  יש יתרון אחד בולט מעל השאר והוא העובדה שאין בכלל צורך בכל שלבי קדם הדפוס ואפשר לבצע עבודות דפוס באופן מידי והדבר הופך אותו לבעל יתרונות רבים נוספים:

  • אפשרות להדפיס בכמויות קטנות. אופן ההדפסה אינו מצריך הכנה והיערכות רבים מה שחוסך זמן ומשאבים והופך עבודות דפוס בקנה מידה קטן אפשריות וכדאיות.
  • מהירות. דפוס דיגיטלי הוא שיטת דפוס המתאימה מאוד לקצב החיים המהיר של עולם העסקים כיום, בו לעיתים קרובות מאוד אנו נדרשים לבצע עבודה מהירה ודחופה והיא שיטת דפוס מושלמת להדפסה של עבודות בהולות. ברוב המקרים מגיע לקוח עם הקובץ הגרפי משלו והוא יוכל ליהנות מקבלת עבודת הדפוס בתוך פרק זמן קצר מאוד שינוע בין כמה דקות למספר שעות, הדבר תלוי כמובן בכמויות הרצויות ואופן החיתוך הנדרש.
  • גמישות. אפשר להדפיס כמה יחידות כאשר בכל אחת מהן יופיע מידע שונה ולמרות זאת המחיר יהיה על פי כמות היחידות המודפסות.
  • ניקיון. בניגוד לשיטות דפוס אחרות אין כאן צורך כלל להתלכלך מצבע, לשטוף או לנקות מכונה כלשהי.
  •  גודל.  אפשר להדפיס בקשת רחבה של גדלים משתנים בהתאם לצרכי הלקוח.

      ● איכות. אחד מן היתרונות הגדולים של הדפוס הדיגיטלי מתבטא באיכות של ההדפסה.

בדפוס דיגיטלי הצבע הוא עמיד, וכן, הדיוק והגימור של רמת ההדפסה גבוהים. בדפוס הדיגיטל משתמשים בטכניקה בה צבע הדפוס מתחמם ובעצם הופך לגז, ואפשר להדפיס בדיוק מרבי, במיוחד כאשר מדובר בהדפסה על סוגים שונים של חומרים סינתטיים.

  • מיתוג אישי. כיום נפוץ מאוד להשתמש במוצרים אשר ממותגים באופן אישי. גם אנשים פרטיים משתמשים היום בשירותי דפוס דיגיטלי כמו למשל קבוצות קטנות דוגמת ועד כיתה אשר רוכש תיקים ממותגים עם שמות הילדים למסיבת סוף השנה וכדומה.

לסיכום, בית הפקות דפוס במסגרת דפוס דיגיטלי הוא שיטת הדפסה חדשנית ששינתה את פני התחום בשנים האחרונות וכולנו נהנים ממנה ומיתרונותיה.

צילום PIXABAY