מכירת נדל"ן זו אומנות. אנחנו לא תמיד מתייחסים לכך אך בהחלט מדובר באומנות ייחודית. באופן כללי, כל תחום שקשור כך או אחרת לעולם המכירות, זו אומנות, אך כשמדובר על נדל"ן, זו אומנות ברמה אחרת.

בשביל להבין מדוע עלינו להסתכל על התמונה הרחבה. אנחנו מציעים נכס מסוים, בין אם זה נכס למגורים ובין אם מדובר בנכס לעסקים. מדובר על מוצר בסופו של דבר שאנשים קונים פעם בחיים, אולי פעמיים. מדובר על מוצר בעלות של מאות אלפי שקלים ומעבר לכך.

עבור רבים מאלה שעומדים לרכוש את המוצר, מדובר בהגשמת חלום, הם בעצם מוכנים להשקיע סכום עצום בנכס שאנחנו מציעים למכירה, מתוך הנחה שהם ישתמשו בו כמובן. באופן טבעי, יש להם שאיפה לעשות בו שימוש לאורך זמן, יש להם כוונה לא להתחרט על העסקה שהם ביצעו, יש להם מטרה ליהנות מהמוצר בכל צורה שהיא.

אנחנו כמוכרים צריכים לקחת בחשבון נקודה משמעותית, כשאנחנו מציעים בתים למכירה בקיסריה או בכל מקום אחר בארץ, גם אם לא מדובר בבתים כמובן אלא בנכסים אחרים, הרי בסופו של דבר, מולנו מתחרים עוד מגוון רחב של מוכרים שרוצים גם הם למכור את הנכס שלהם כמה שיותר מהר. אנחנו צריכים לזכור גם, כל יום בו הנכס לא נמכר, זה יום בו אנחנו מפסידים עליו, כך או אחרת. לכן חשוב שאנחנו נדע את הטיפים הנכונים למכירת נדל"ן במהירות, על מנת שנוכל לבצע את המכירה כמה שיותר מהר.

מה הם הטיפים שיכולים לעזור לנו?

הטיפ הראשון הוא למקד את הפרסום והשיווק של הנכס במקומות הנכונים. אם אנחנו מציעים סוגים שונים של בתים למכירה בקיסריה, מן הסתם אנחנו נשווק אותם במקומות בהם יש קהל פוטנציאלי לרכישת בתים שכאלה. אין טעם שאנחנו נשווק אותם במקומות בהם עובדים או מתגוררים צעירים שאין להם יכולת כלכלית לרכוש בתים שכאלה.

הטיפ השני הוא לבצע שיווק נכון מבחינת השטח. בין אם זה אומר לעבוד עם מתווכים, בין אם זה אומר יום פתוח, כמובן שאנחנו צריכים לדעת מה הם המחירים בשוק ובאזור עצמו, בשביל שנוכל להציע מענה שמותאם לדרישות השוק.

הטיפ השלישי, תמיד להיות זמינים ונגישים. זה לא פשוט ולא קל, אך חשוב שאנחנו נהיה מוכנים לענות לכל שאלה, כמובן שכל תשובה שאנחנו נותנים צריכה להיות מגובה בעובדות, היא צריכה להיות אמינה במאה אחוז. אסור שניתן תשובות אשר עלולות להיות בעייתיות בהמשך הדרך.

הטיפ הרביעי והאחרון שאנחנו נציע, אנחנו צריכים להיות מציאותיים. גם כשאנחנו מציעים בית למכירה ונדמה לנו שהשווי שלו הוא פי 2 מהשווי שקיים בשוק, אנחנו צריכים לזכור שאנשים מוכנים לשלם את מה שיש להם ואת מה שהם חושבים שערך השוק האמיתי. אם נהיה מציאותיים, נרוויח.