מעוניינים להחליף את תמונת הפרופיל הישנה שלכם מהתיכון בתמונה מעודכנת שתקצור הרבה לייקים? הילדה חוגגת בת מצווה ורוצה לעשות בוק עם חברות? טולי סטודיו, סטודיו הצילום של נטלי ויצמן פתוח לכולם. בריאיון מיוחד עם הצלמת נחשפנו יותר לעולמו המופלא של תחום הצילום.

נטלי, מה היה הרגע המכונן שבו החלטת להפוך לצלמת?

זה היה הרגע שבו הבנתי שאני רוצה לעשות משהו שאני אוהבת, משהו שאני מתחברת אליו. הצילום הוא תחום שבו אני עוסקת מכל הלב. אני מרגישה סיפוק מכך שאני גורמת לאנשים לשמוח ולהרגיש טוב עם עצמם.

באילו סוגי צילום את עוסקת?

אני עוסקת בעיקר בצילומי משפחה, ילדים, הריון, בוק חברות ליום הולדת, בוק בר מצווה ובת מצווה, ימי הולדת, צילומי ניובורן וכמובן צילומי זוגיות, ולא בהכרח לפני חתונה. אני מפיקה גם צילומים עסקיים ושיווקיים: צילומי תדמית, צילומים מקצועיים לפייסבוק, לאינסטגרם או לאתרי היכרויות. אך מעבר לכך, אני פתוחה לבקשותיהם של לקוחותיי ומציעה גם בוק לכל מטרה.

מהם הרגעים האהובים עלייך ביותר בעבודת הצילום?

הרגע המשמעותי ביותר עבורי מתרחש כאשר הלקוחות שלי רואים את התוצאה הסופית ונותנים פידבק חיובי. באופן כללי, אני אוהבת שהלקוחות מרגישים איתי בנוח באוירה פתוחה ונינוחה אז אני דואגת לכך וגם אלו  רגעים מאוד אהובים וכייפים.

 ואם כבר מדברים על אווירה משוחררת, איך את גורמת למצולמים להשתחרר מול המצלמה?

אני מכירה היטב את הרגשת הריחוק הנוצרת כאשר עומדים מול המצלמה, וזה בסדר גמור. גם אני מרגישה לחוצה מעט כשאני צריכה לעמוד מול המצלמה. אחרי הכול, לא נולדנו דוגמנים. לכן, בחצי השעה הראשונה של הצילומים אני דואגת לפתח שיחה עליזה עם הלקוחות, ובמקרים מסוימים אף מבקשת מהם לרקוד, לקפוץ או להסתובב במקום כדי לשחרר את הגוף. ככל שהלקוחות מצטלמים יותר, כן הם מרגישים משוחררים יותר ונהנים יותר.

האם את מעדיפה צילומים מבוימים או אותנטיים?

לרוב אני מעדיפה שהצילומים יהיו אותנטיים ופחות מבוימים. כך התמונות יוצאות טבעיות יותר, וכשאנשים מביטים בהן בסוף, הם אינם מבינים מתי צולמו. בעיקרון, אם המצולם חושש מעט, אני אומרת לו איך לעמוד ולהתייצב מול המצלמה, אך אם המצולם מרגיש פתוח מול המצלמה, אני לא מתערבת.

מה חשוב לך להדגיש בכל סשן של צילומים?

חשוב לי להדגיש את מה שחשוב ללקוח. לדוגמה, אם אני עורכת צילומי תדמית למשרד והמנהל מעוניין להראות ששוררת בו אווירה טובה ומשפחתית, אצלם אותו כשהוא מכין קפה ומדבר עם העובדים שלו.

תוכלי לתת דוגמאות לדרך שבה את ניגשת לסוגי הצילום השונים שבהם את עוסקת?

כמובן. צילומי הריון, למשל, מתבצעים בשבוע 32, כשרואים כבר את הבטן והיא נראית יפה. יש מצולמות שמעדיפות להצטלם עם בטן חשופה, ואחרות מעדיפות להצניע אותה. כדי שצילומי ההיריון יצאו איכותיים, כצלמת, עליי למצוא את הזווית המתאימה ביותר.

דוגמה נוספת היא צילומי ילדים. במהלך הצילומים האלה חשוב להעסיק את הילדים, בייחוד את ההיפראקטיביים שבהם. ולכן אני דואגת מראש להביא פריטים שמושכים את תשומת לבו של הילד – צעצועים או משחקים. לפעמים אנחנו יוצאים החוצה, לגן שעשועים. שם הילדים משחקים בטבעיות והתמונות יוצאות אותנטיות. באופן כללי, יש לי גישה טובה לילדים.

ולסיום, מה את מאחלת לעצמך בדרכך המקצועית?

אני מאחלת לעצמי להמשיך ולפגוש אנשים נפלאים, לשמח אותם ולא להפסיק להתקדם, בדיוק כמו היום.

למידע נוסף ולפרטים: http://tulystudio.co.il