כל מי שמעוניין לרכוש מזרן חדש מתלבט בשאלה אם לרכוש מזרן הכולל קפיצים או בלי קפיצים. כדי לקבל החלטה, צריך להביא בחשבון כמה נושאים אינדיבידואליים ובהתאם לכך להבין מה עדיף לרכוש.

מזרוני קפיצים מכילים מאות קפיצים והם אלה שיוצרים את רשת הקשיות של המזרנים. אם כמות הקפיצים היא פחותה, גם רמת הקשיות פוחתת בהתאמה.

רוב מזרוני הקפיצים הם אורתופדיים וכך הם יוצרים הגנה על הגב, עמוד השדרה, האגן ואיברים נוספים שהתמיכה מאד חשובה עבורם במיוחד למי שיש בעיות רפואיות.

כדי ליהנות ממזרוני קפיצים כדאי להפוך ולסובב אותם מדי פעם כדי לשמור על גמישותם של הקפיצים.

מזרנים הבנויים מקפיצים מבודדים

מזרן קפיצים הוא מזרן עם סיבים, קצף וסלילי פלדה שהם בעלי כוח התנגדות גבוה, מרגע שמופעל על הקפיץ לחץ כלשהו, הוא מפעיל לחץ נגדי שמתעצם על פי הצורך .

כל אחד מהקפיצים הוא מבודד ונמצא בתוך שרוול משלו. הקפיצים משנים את מיקומם ואת גובהם בהתאם לגודלו ולמשקלו של אדם השוכב מעליהם. הקפיצים נשארים בפוזיציה זו ואינם משנים אותה עד שהאדם קם ממיטתו. אין כל השפעה של מה שקורה בחלק השני של המזרן על המבנה שסיגלו לעצמם הקפיצים והאדם לא חש כלל בתנודות שקורות בחלק השני של המזרן.

מזרנים הבנויים מקפיצי בונל (משולבים)

מזרנים מומלצים אלו בנויים מקו אמצעי של קפיצים ושלוחות של קפיצים משני צדיו. שיטת התקנה זו היא המתאימה ביותר לאנשים בעלי גוף רחב ומשקל כבד יחסית. הקפיצים הללו יוצרים אוורור ובידוד על פני כל המזרן ולכן הם נוחים במיוחד.

בשתי השיטות של מזרוני הקפיצים קיימים ביניהם גם שכבות מבודדות של חומרים פולימריים וחומרים נוספים שנכנסו לשימוש בשנים האחרונות המעניקים אורך חיים ארוך יותר למזרן הקפיצים.

מזרונים עם קפיצים או בלי קפיצים

הקהל הישראלי אוהב לרכוש מזרנים במבצע ובמיוחד מזרני קפיצים לאור העובדה שהם מתאימים מאד לאקלים הישראלי, הם לא גורמים להזעה או לתחושה לא נעימה. אורך החיים של המזרנים הללו קצר יותר ממזרנים הבנויים ללא קפיצים, לאור שחיקתם של הקפיצים.

הנושא המהותי שיש להקפיד ולבדוק בעת הרכישה הוא השכבה העליונה במזרן, זו שבאה במגע עם האדם. יצרני המזרנים משלבים בשכבה זו חומרים כמו לטקס וויסקו ג'ל וכך יוצרים שכבה מפנקת במיוחד.

השינוי במרקמם של המזרנים שאינם כוללים קפיצים והנוחות הרבה שהם יוצרים דרבנו חלק מהלקוחות לזנוח את מזרני הקפיצים ולעבור למזרנים ללא קפיצים.

מזרנים ללא קפיצים

בשנים האחרונות אפשר לרכוש מזרנים מומלצים ללא קפיצים שבנויים מחומרים כמו שכבות ספוג בדרגות שונות של דחיסות, פולימרים, לטקס, ויסקו ועוד. השילוב של החומרים הללו יוצר מזרנים רכים ונעימים מיוחד לשינה.

יש גם מזרנים במבצע שהם מזרנים מפוצלים, חציים בדרגת קשיות גבוהה וחציים בדרגת קשיות פחותה על פי רצונם ונוחותם של בני הזוג.