השאלה לגבי מידת האפקטיביות השיווקית של אמצעי כזה או אחר כדוגמת רול אפ, פלייר או דוכן מעוצב בתערוכה, עולה בדרך כלל כאשר לא קיימת תכנית שיווקית מסודרת המספקת מבט על כללי על מהלכי השיווק של העסק. נתחיל אולי בשורה התחתונה וכבר נאמר שמתקן רול אפ הוא אמצעי שיווקי מעולה, אך הוא אינו יכול להיות אמצעי השיווק הבלעדי, והוא אינו מתאים לכל סיטואציה וכל מהלך שיווקי. רול אופ הוא למעשה מתקן תצוגה, המיועד להצגת מידע גרפי וטקסטואלי בצורה אטרקטיבית שמושכת תשומת לב.

רול אפ – אמצעי שיווקי ייעודי

השימוש במתקני רול אפ נפוץ במיוחד באירועים שיווקיים סטטיים, כדוגמת תערוכות, כנסים, פסטיבלים, ירידים וכדומה. על גבי המתקן ניתן לפרוש רול אפ שמעביר מידע המיועד לקידום מכירות זמני או קבוע, מסר שיווקי כללי וארוך טווח, מידע טכני או אינפורמטיבי אחר, ולמעשה כל סוג של מידע שאמור לתמוך במטרות השיווקיות של העסק. יחד עם זאת, פעילות השיווק הכללית של העסק צריכה להיות רחבה הרבה יותר מפרישת רול אפ צבעוני, שלא יוכל לעשות את העבודה לבדו.

מרכיב אחד מתוך מערך שיווק שלם

במסגרת תכנית שיווקית רחבה, נדרש העסק להכין שורה של חומרים שיווקיים, בהם רול אפ ממלא רק תפקיד נקודתי אחד. חומרים שיווקיים אלה יכולים לכלול פליירים, סטיקרים, מדבקות, חולצות, כובעים ואפילו חשבוניות. איש שיווק הוא איש שחי את השיווק בכל עת, ומחפש כל הזדמנות על מנת לשווק את העסק לקהל היעד. המשמעות היא שגם במעמד של הדפסת חשבוניות בדפוס כדוגמת דפוס ברוך שטרן יש לקחת בחשבון את נושא השיווק, ולשלב אלמנטים שיווקיים כמו לוגו, צבע, סלוגן ואסתטיקה בחשבונית המודפסת. כמו רול אפ, גם הדפסת חשבוניות היא חלק מהתפיסה השיווקית הכוללת של העסק ויחד שניהם יכולים לייצר תוצאה טובה יותר, אך ממש לא מספיקה.

שיווק אונליין ואופליין משולב

בעידן החדש, בו מסתובב קהל היעד שלכם בעיקר במרחב האונליין, יש לשלב פעילות שיווקית אונליין ברשתות חברתיות, גוגל, אתרים מקצועיים ואתר הבית של העסק כמובן, ובמקביל ליצור מערך שיווקי אופליין, שפועל בעולם האמיתי ומקדם חשיפה רחבה של העסק, יצירת חיבורים רגשיים והטמעת מסרים שיווקיים שיתמכו בהשגת מטרות העסק. מתקן רול אפ הוא דוגמא נהדרת למרכיב חשוב במערך השיווקי הזה, אך סביבו יש לבנות מערך שלם ועשיר, שיאפשר חשיפה רחבה לאורך זמן באופן שיאפשר להשיג את התוצאות הרצויות.

צריכים להדפיס רול אפ? הקליקו לדפוס ברוך שטרן